Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hol tudok olcsón, sok szivacs...

Hol tudok olcsón, sok szivacs szűrőanyagot szerezni?

Figyelt kérdés
30 literes hordót töltök majd meg vele, persze lesz mellette biológiai szűrés is, de nem tudom melyik a legolcsóbb mechanikai szűrőanyag (gondolom a szivacs)köszi előre is a segítséget
2013. márc. 9. 20:35
 1/4 Pendulum92 ***** válasza:

Én nem szivacsot vennék. Amúgy lehet rosszul tudom, de mechanikai szűrésnek nem kell 30 literes hordó.


Lávakő, olcsó kerámia jó alternatíva lehet. De kb minden, ami nem okoz a vízben semmi gondot, és olcsó, pl feldarabolt műanyag tojástartó, feldarabolt cső, stb.

2013. márc. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
azért gondoltam szivacsra, mert az könnyen tisztítható, ez a tojástartós nem hiszem hogy az lenne, mellesleg a 30 liternek csak egyharmada lesz mechanikai szűrés
2013. márc. 9. 21:07
 3/4 Pendulum92 ***** válasza:
Jaaaa, én azt hittem, hogy az egész hordó mechanikainak lesz. Ez esetben én pár liter kerámiagyűrűt javaslok, és felé sűrűbb szivacsot. Vadássz pl. az akvarista.hu-n használtat.
2013. márc. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Pendulum92 ***** válasza:
Bár a kerámia gyűrű felé inkább ritka szivacsot, mert a sűrű hamar eltömődik.
2013. márc. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!