Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 100 literes akváriumnak...

Egy 100 literes akváriumnak nyáron menyi a hőmérséklete? Több lent

Figyelt kérdés
hali nyáron a szobámban kB 30-34 fok van az akváriumnak menyi lesz a hőfoka ezt is kell hűteni vagy az 100 liter nem fog olyan könnyen felmelegedni ?

2013. márc. 15. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:

100 liter nem melegszik gyorsan, de ha tartósan (pár hét) magas a hőmérséklet addig simán felmegy a víz hője.

Bár én egy hőszigetelésen is elgondolkodnék a lakáson, ha 30-34 fok van bent...

2013. márc. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kb. 2 óra alatt annyi lesz, mint a szobád. Ha nem hamarabb.
2013. márc. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

rendben köszi erre menyi ventilátor lenne elég mert a mostani aksimhoz 1 et használok

ja rossz PC -ből kiszerelt ventilátorrol beszélek

2013. márc. 15. 22:04
 4/10 anonim válasza:

A ventilátor nem hűt, csak úgy érzed, mert ha elé állsz "mozgatja" a levegőt.

Tehetsz 100-at is az akvárium elé, fél fokkal sem lesz hűvösebb a víz.


A szigetelés szerintem csak késlelteti a lakás/szoba felmelegedését. Ha viszont átmelegszik, és tartósan nagyon meleg van, szerintem még rosszabb a helyzet, mintha be sem lenne szigetelve az épület.

Legalábbis sok embert beetettek panel beszigetelésénél, hogy majd nyáron is milyen jó lesz, nem melegszik át. Hát mondták ezek az emberek nekem, hogy sokkal rosszabb lett a helyzet nyáron, mint a beszigetelés előtt...


Igazából mondhat bárki bármit, lehet költeni 100 ezreket ilyen-olyan megoldásra(szigetelések stb...), ami vagy jó vagy nem...vagy még rosszabb lesz a helyzet..., de a leghatásosabb és legolcsóbb megoldás a légkondícionáló.

2013. márc. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az egyik kis 45 literes nyitott akváriumra egy dupla HDD hűtőventit raktam. A 200 literes tengeri akváriumra egy 12 centis PC ventillátort. A vizet fújtam ezekkel. Egy 9 voltos adapterről ment az összes. A halak jól voltak, mi meg majd meg haltunk a szobában a melegtől. Szerintem 30 foknál több nem volt az akváriumokban és nem halt meg egyik hal sem.


Néha csináltam azt, hogy nappal lehúztam a redőnyt, hogy a nap ne süssön be. Este meg kinyitottam minden ablakot.

De amikor éjjel is 30 valahány fok volt kint, akkor ezzel nem sokat értem.


Amikor már elegem volt a melegtől, akkor a munahelyemről elhoztam egy ilyen léghűtőt, mert ott nem használták.

[link]

Ez egy gagyiság különben. Vizet kell tölteni bele, és beledobálni jégakkut amit a hűtőben megfagasztottam. Van benne egy ventillátor, ami fújja a hideg vizet, így hűti a szobát, mert így hideg levegő jön belőle. Nem mondtam hogy sokat ért, de kicsit kellemesebb lett tőle az idő, épp csak annyira, hogy elviselhető legyen.

2013. márc. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tapasztalataim szerint nem igaz, hogy 100 ventilátor sem hűti le. Én egy 110 mm lapát átmérőjű 24V os (pc jellegű) ventilátort használok a 130 literes akváriumon. Természetesen 24 órában kell mennie, de a vizem a 25-26 fok fölé sosem ment. Nálam bevált.
2013. márc. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

én tudom hogy használ mert nekem is úgy mondták hogy próbáljam meg és bevált csak most egy 100 literes aksihoz menyi kellene azt nem tudom

de halottam hogy a külső szűrő csövét átvezették egy vödrön ami tele volt jégakkuval lehet ezt is megpróbálom de ink maradok a ventilátornál mert nagyon is ér valamit a kisebb akváriumnál

2013. márc. 16. 09:46
 8/10 djubika válasza:
2,-3 fokkal kevesebb mint a szobádba de lehet kapni jo kis avárium hüttőket a ventilátorostól egésszen a freon vagy argon funkcióst is.de ha jó kis külső szürőd van meg lehet oldani olcson a biztos hüttést.
2013. márc. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A hűtés az mindig nehéz ügy amit írtál "de halottam hogy a külső szűrő csövét átvezették egy vödrön... " Ez valahogy igy néz ki:(nem külső szűrön mert nagyon visszafojtja) [link]


A készítő 10-14 ezret ír

Egy modernebb megoldás :

Elektromos autós hűtőtáska 12500ft (220v-ról is megy) [link]

20 méter átlátszó szilikon cső 2200ft

szivattyú 3000-5000 ft (attól függ menyire van lent az aksi alatt a hűtőtáska ha nagyon lent van erősebb szivattyú kell ha mellette van akkor gyengébb)


A hűtőtáskát kifúrod felül két helyen, bevezeted a csövet, rögzíted a táska aljához pl kábelkötegelő és kövek, majd bele víz, 0,5 literes pet lefagyasztva cső rá a szivattyúra és ennyi.


Ez így max 20000ft, nálam használt a hűtőtáska 6000 ft-ért túrtak németbe így jön ki 14000 ft ra.

Ha sima hűtőtáska 2000 ft szokott akcióba lenni akkor az egész max 7000-10000 ft (csőhossz és szivattyútól függ)


A viták elkerülése végett! A neten az akvárium hűtésére ezt tartják a legjobbak a gyári klíma után, ventilátor kiegészítés lehet? persze ,én használtam már? igen nem az elektromos verziót az elektromos hűtőtáska az idén lesz elsőnek a sima bevált, menyit hűt? a kitaláló 28,5-ről 26-ra 2 órát ír, nálam 24 literes hűtőtáska félig vízzel 10 db 0.5 liter jeges palack beledob reggel, ventilátorom van,

aksi tavaly 120 liter volt délután 4-től klímás a lakás digitális memóriás hőmérővel mérve nem volt az aksiban

28-nál több, a lakás délután 4-kor 33 fok, a hűtőtáska vize 20 fok. ( a fűtő az akváriumba kell reggeli órákba beüzemelés után be is kapcsol!!!)


Szerintem a ventilátor magába nem oldja meg mindig 29-30 volt a vizem előtte.


"Egy 100 literes akváriumnak nyáron menyi a hőmérséklete?" ha van felette rendes világítás akkor nagy gondod lesz 34-fok az kemény

2013. márc. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja egyet elfelejtettem az elektromos hűtőtáska úgy lesz hogy időzítővel fog bekapcsolni még ki kell okoskodni mikor valószínűleg 11-12 körül. És 100% hogy hűt ez az megoldás, hogy menyit azt mint írtam nem tudom biztosra mentem, és értelem szerű hogy lehet cserélni napközben is a jeges palackokat.
2013. márc. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!