Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen csepp/tabletta való...

Milyen csepp/tabletta való uszonyrothadásra?

Figyelt kérdés

pontosan mit kérjek az eladótól? mert pár napja bementem a kereskedésbe, és adott parakill helyett metilénkéket...

valamint mit csináljak, ha nem csinál semmit az elkülönített guppi, csak les ki a fejéből és nem moccan?

itt egy kép: [link] ÍRJATOK LE MINDENT LÉGYSZI, AMIT AZ USZONYROTHADÁSRÓL TUDNI KELL!!!


2013. márc. 15. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:

na akkor tisztázzuk. milyen körülmények között élnek a halaid? (aksi mérete, szűrés, étrend érdekel leginkább) ugyanis amíg nem megfelelőek a tartási körülmények, addig nem múlik el a betegség akármit is veszel.


először is menj el a boltba vegyél sera fishtamint. ez a legfontosabb mert a gyógyszer önmagában semmit nem fog érni ennél a betegségnél. ugyanis a vitamin az immunrendszer lelke...


aztán Parakill + Aquafuran kombó VAGY amit én is használtam (nálam behurcolt betegség volt szal nem itt alakult ki) sera bactopur+sera costapur kombó (ugyanis ez a betegség gyakran parazitákkal jár együtt).


természetesen megfelelő étrend is szükségeltetik.


mindezek után mondj el pár imát annak érdekében, hogy hatásos legyen a kezelés mert elég előrehaladott a halad esetében...van esély arra, hogy túl élje nem mondom, hogy nincs. nálam is 4 guppiból 2 egészségesen túlélte 2 pedig 1-2 hónappal a betegség megjelenése után gyógyultnak tűnő állapot ellenére elpusztult...pedig jól tartom őket bárki megmondhatja aki feljár erre a fórumra :)

2013. márc. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az aksi merete: 40 ltier, szures: 320l/h (aqua el fan 1 plus) 8 guppi van benne, etrend: halkaja granulatumot kapnak javareszt, de heti 1x valami forrazott vagy fagyasztott zoldseget. Van meg a vizben nagyon sok elo noveny (4 gombmoha, 1 adag javai moha, 1 kardfu, 1anubias, es valami kicsi hinarszeru.)

Kedves zsebev! Annyira jo, kielegito valaszokat adsz, hogy le a kalappal elotted! Koszonom, hogy valaszoltal! Ja es meg annyi, hogy szerintem nalam is behurcolt betegseg lehet, mert meg csak 1.5 honapja van meg az akvarium.

2013. márc. 16. 07:24
 3/7 anonim ***** válasza:

hmmm...

hoztál mostanság bármit bele? hozzám növényekkel jött...szóval akár 1 új növénnyel is érkezhetett.


az étrendet módosítsd, vegyél fagyi kajákat. cyclopsot, artémiát és szúnyoglárva mixet :) hálásak lesznek a halaid. a műkaja is maradhat persze de heti 1-2 etetésnél ne add többször, egészségesebb a fagyasztott hami. én nem vagyok a gyári kaják híve, konkrétan a halaim meg se eszik :D

2013. márc. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát... a kardfüvet vettem bele utoljára, de a kereskedésben külön akváriumban vannak a növények a halaktól, szóval nem hinném, hogy azzal jött. Leghamarabb hétfőn tudok elmenni a boltba, addig szerinted kibírja? (2,5 literes szögletes akiban van elkülönítve, 200l/h-s szűréssel) Már egy picit aktívabbnak látom, úszkál ide-oda néha... Valahol olvastam, hogy sót kell beletenni a vízbe (10 literhez 20 g-ot), és az nagyon jó méregtelenítő, fertőtlenítő. Igaz ez? Tegyek addig egy picit a vízbe amíg nem jutok el a boltba? Vagy mit tegyek, hogy kibírja ezt a pár napot? Segíts légyszi, nagyon aggódom! :(
2013. márc. 16. 12:29
 5/7 anonim ***** válasza:

hát kezdjük ott, hogy túl erős most neki a szűrés :D nincs egy nagyobb szögletes műanyag edényed? mondjuk 20 literes tejes/húsos láda? ha nincs akkor inkább vedd ki a szűrést. mert ha így hagyod lehet a holnapot se éri meg szegény a nagy flow miatt...de örülök, hogy neked legalább van annyi eszed, hogy raktál be hozzá szűrést :)

lehet a szomszédoknál akad ilyen nagy tartóedény ha nálatok nincs is, kérdezd meg őket. persze mielőtt belerakod a halat alaposan ecetezd át :)


sózni...hát 10 liter/1csapott teáskanál só amit úgy többnyire mondanak. de ez persze jódozatlan konyhasó.

én nem sóznám mert lehet többet árt, mint használ. nálam se volt sózva.


hétfőig szerintem ki fogja bírni. de ez a szűrés túl erős neki. egyébként vissza rakhatod a többi halhoz nyugodtan, ha ők nincsenek legyengülve (ergo ha nem az aksival van a gond) akkor nem lesz bajuk attól, hogy ő beteg. én se különítettem el a beteg guppikat és a többi halamnak semmi baja nem lett. viszont ha a többi halad elkapja, akkor az azt jelenti, hogy valami mégsincs rendben nálad...


ezek a bacik alapban is ott vannak a vízben és csak a legyengült, vagy egyéb betegségben szenvedő halak szervezete nem tud velük megbírkózni. magyarul ez a halad alapban is le volt már gyengülve...a többiekről is csinálj képet légyszíves, mert lehet nem ő az egyetlen aki beteg csak te még nem látod a jeleket :)

2013. márc. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hú... Hát ez nem lesz valami egyszerű... most így hirtelen, egy kb. 10-15 literes műanyag ládát tudnék neki felajánlani. Abba viszont aljzatot nem tudok tenni, csak egy-két nagyobb követ, 2 műnövényt és egy gömbmohát... jó ez? világítás lenne, szűrést akkor áttenném. De mit adjak neki enni? A halkaját nem eszi meg... valami fagyasztott zöldséget?

Képeket most nem tudok készíteni, mert olyan gyorsan úsznak, mint a torpedó, és nem tudok befagyasztott képet csinálni róluk, mert nincs itthon a fényképező. Telefonnal már próbálkoztam, de nem nagyon sikerült... Egyiknél sem látok semmilyen elváltozást. És nem tudom miért írtam 8 guppit, amikor 4 neon és 6 guppi van benne. (reggel volt nagyon XD) és köszi szépen a segítségedet!


13/L

2013. márc. 16. 13:58
 7/7 anonim ***** válasza:

a négy neont ajándékozd el minél előbb. nekik nevetségesen kicsi a hely.

egy beteg halnak nem kell aljzat, növény sőt a világítás se tesz neki jót. jó lesz a nagyobb láda is, bár még oda is erős a szűrő de jobb mint ez a kicsi. rakj bele !klórmentesített! vizet és a szűrőt meg a halat.

ha nem eszik már halkaját sem, akkor semmit nem tehetsz már érte. vehetsz neki gyógyszert, vitamint...egy próbát megér hátha segít...de kétlem, hogy sokat érne.

ha egy hal már nem eszik, akkor azon a halon esélyes, hogy nem lehet segíteni...


21(majdnem22)/L

2013. márc. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!