Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így jó lesz? Azonnal Sürgös!

Ricsikee1997 kérdése:

Ez így jó lesz? Azonnal Sürgös!

Figyelt kérdés
A nagyakváriumomba reggel még semmi baj nem volt reggelre meghalt 3 guppi nem értettem miért semmi látható jele nem volt.. most délután érszrevettem a torikátum harcsáimon sok apró pici fehér pöttyöt (szerintem darakórt kaptak) átraktam a 3 torit + 3 gurámit + 1 sima páncélosharcsát karanténba. volt itthon parakill azt beleöntöttem (az aksi 50 literes sajnos nincs másik).azt olvastam sok helyen hogy a parakill jól alkalmazható darakór ellen.. meg az is igaz ha a nagyakváriumomba leszórták a paraziták a petét azok hamar kikelnek és ha nincs hal az aksiban akkor elpusztulnak? elmegyek még a legközelebbi díszhalasboltba és veszek még parakill-t mert a régebbi nem volt ezlég mennyiség. Mi a véleményetek? Kérlek segítsetek nem akarok több döglött halat mert nagyon a szívemhez nőttek...
2013. márc. 21. 16:26
 1/7 YourDestiny ***** válasza:
Ha a fő akváriumot nem akarod lekezelni, avagy nem akarod a szűrőt kivenni (mert ugye a vegyszer kinyírja a szűrőbaktériumokat), akkor halászd ki az összes halat. Igen, ha 3-4 napig üres, legalább 28 fokos víz lesz a fő akváriumban, kimúlnak az addigra vízbe jutó paraziták. Viszont a halak kezelése ennél jóval tovább fog tartani. Egyébként is fertőző betegség, szóval ne csak a beteg halakat kezeld. Levegőztess nekik, emled a hőfokot, gondolom ezt tudod. Egyébként a fő akváriumot 3 nap elteltével megsózhatod jódmentes sóval (1 kávéskanál só / 10 liter víz).
2013. márc. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és feltétlenül sózzam? egyébként jó a parakill?
2013. márc. 21. 18:11
 3/7 YourDestiny ***** válasza:
Jó a parakill. Sózni nem muszáj, de nem ártana egy kicsit, ha olyan halaid vannak, amik bírják a sót. Viszont a hétvégi vízcserékkel a sótartalom csökkenni fog. Sőt, ha nagyon fertőzöttek a halaid, egy hét alatt ki se kezeled őket.
2013. márc. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és a növényekre hogyan hat a só mármint van tündérhínár süllőhínár, jávai moha argentin átokhínár, Ludwiga ?
2013. márc. 22. 06:33
 5/7 anonim ***** válasza:
A ludvigia repens szétmálik a sótól, de lehet hogy ha olyan kevés sót raksz attól még nem döglik meg. Mindenesetre nem szereti.
2013. márc. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
de szrintem nem sózom meg a vizet..
2013. márc. 22. 17:00
 7/7 YourDestiny ***** válasza:
De egy 50 százalékos vízcsere azért mehet a 3-4 nap után.
2013. márc. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!