Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik élőlény eszi meg a...

Melyik élőlény eszi meg a halak piszkát? (a tengerekben)

Figyelt kérdés
Szeretnék egy olyan akváriumot csinálni,amiben vannak halak,és soha nem kell tisztítani a vizüket.De ez csak úgy lehetséges,ha be szerzem azt az élőlényt,ami a természetben tisztítja a vizet a halak után.Mint a tengerben.
2013. márc. 23. 16:44
1 2
 11/20 Pendulum92 ***** válasza:
Hogy konkrétan a kérdésedre is válaszoljak, bár halott ötlet: a tengerekben él egy, azthiszem laposféreg fajta, ami más élőlények ürülékét eszi, de közben maga után is húz egy szép adagot.
2013. márc. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"nem gondolom,hogy a nagy 2-300 literesekben is cserélik a vizet"


Ezt rosszul teszed, mert ugyanúgy cserélni kell.

Nem nagyon tudok mást hozzátenni, mint amit leírtam.

A tisztításnak van egy folyamata, egy részét elintézik a szűrőben lévő lebontó bacik, de teljes munkát nem tudnak végezni.

A rendszeres részleges vízcseréket nem kehet elkerülni! Aki mást mond, hazudik.


Amúgy én meg azt nem gondolom, hogy akkora meló lenne, hogy hetente kb 8 percig törődni kell az akváriummal.

2013. márc. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

A tavakat a föld alatt lévő vízerek táplálják, frissítik.

A nagy felület miatt van párolgás is, aztán meg az eső feltölti.


A tengeri akváriumom 200 literes és nyitott, van benne egy fűtő, 26 fokra állítva. Ebből 3 naponta 5 liter víz elpárolog, amit mindig utántöltök. A só nem párolog el.

Viszont legalább havonta kell csinálnom egy vízcserét is, sósvízzel, különben elalgásodna mint a szar, büdös lenne, majd megdöglene benne minden. Vannak aljzattisztító garnélák, csigák, remeterákok amik a talaj felületét mozgatják, eszik a lehullott kajákat. A talajban vannak baktéroumok is, amik eltűntetik a szemem elöl a halkakát, tehát én nem látom, hogy szarnak a halak, pedig nem porszívózok benne semmit. Viszont a vizet muszáj cserélnem néha.

2013. márc. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Meg még gébek közül néhány csinálja azt hogy belevetik magukat homokos talajba, bekapnak a szájukba homokot.

Majd gyorsan keresztül szitálják annak reményében, hogy ehető szervezeteket, apró gerincteleneket találnak benne. A válogatott homokot pedig a kopoltyún keresztül kidobják, majd jöhet egy újabb lapáttal. Ettől a táplálkozási aktivitástól a felső talaj réteg megtisztul. De szart ők sem esznek, csak kajamaradékokat.

Tengeriek közül a Valenciennea puellaris

http://www.youtube.com/watch?v=R8P48Z2byD0

és a Valenciennea strigata csinálja ezt

http://www.youtube.com/watch?v=3rQLJ820M4I

meg a Amblygobius phalaena is


Nálam van egy indiai törpegéb, ami szintén homokot kajál. Ez egy brakkvizi hal. Bár itt a száján köpi ki (ha adok neki normális kaját, akkor már nem is kell a homok).

[link]

Egyébként ő szokott ásni lyukakat is a szájával.

Neki is kell vízcsere. Egyszer talajporszívóztam nála, és érdekes volt, egy helyre gyűlytötte a koszt (úgyhogy teljesen szobatiszta), pakolgatja a talajt a víz alatt.

2013. márc. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 _.-Akv-._ ***** válasza:

Én ezeket a homoktisztogató halakat a boltban vagy negyed órát néztem, folyamatosan, nagyon durva :D

[link] Ez konkrétan az a bolt, és ebben az aksiban néztem, aztán rájöttem, hogy negyed órája azt nézem, ahogy egy hal homokot eszik, úgyhogy továbbálltam, és néztem a többi aksit :DD

2013. márc. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Azt hiszem,meg találtam a megoldást.

Be szerzek egy pár csillagot,kb 2-3at.Homokos talajt,15-20 nano halat,hogy legyen piros-kék-zöld is köztük.És akkor szép szines,sok fajtám is van,és minimális a takarítás is.Vizet meg kell töltögetni úgyis...

2013. márc. 24. 01:19
 17/20 anonim ***** válasza:
a nanohalak nem tengeri halak.
2013. márc. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nanohalak, törperazbórák, -dániók mellé max csigát, és garnélkat rakhatsz édesvízbe.


Tengeriből nem tudok olyan kis méretű halakról, mert amiket látok a boltokban azok közül a legtöbb kb 8 centire megnő.

2013. márc. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Tényleg jó megoldást találtál!


A csillagok tengeriek, a nanohalak meg édesvíziek.

A csillagok sem "szarevők".

A vizet nem töltögetni kell, hanem cserélgetni.

Leírtuk már vagy 25-en, melyik részét nem lehet ennek felfogni? 100 liter alatt minimum heti 30% vízcsere kell.


Vagy áruld már el légyszi, hogy akarsz másképp megszabadulni a nitráttól?


Még egy kérdésem lenne, mert kezdek rosszat sejteni.

Mi a fenét takar nálad a takarítás???

Mi a lóf-t kell takarítani az akváriumot?

Hogy hetente aljzatporszívóval leszívod a mulmot?

Vagy 2 hetente letörlöd az algát az üvegről?


Ha ez a heti max 10 perc nem fér bele, válassz más hobbit!

Vagy állandóan szétszeded az aksit, és újraindítod? Mert akkor vannak bajok, rendesen!

2013. márc. 24. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Pendulum92 ***** válasza:
Nekem sem tiszta miért nem akarod ennyire ezt a vízcserét. Egy akváriummal sok munka is lehet, főleg az elején. Ha még vízcserére sincs nagy kedved, előre megmondom, hogy hamar bele fogsz unni a dologba. Egy akvárium nem arról szól, hogy csak gyönyörködsz benne. Hogy szép is legyen, tenni kell érte.
2013. márc. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!