Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó ez a halmennyiség?

Jó ez a halmennyiség?

Figyelt kérdés

300 literes aksiba (ennyi víz menne bele, bruttó mérete nagyobb), sok növénnyel beültetve tervezem a következő halakat:

-4 vitorlás

-10 neonhal

-15 parázslazac

-8 páncélosharcsa

-4 xiphó

-4 molli

Mit gondoltok a halak mennyiségéről, illetve összeállításáról?


2013. márc. 23. 23:48
1 2
 11/16 _.-Akv-._ ***** válasza:
Szerintem lehet az 1200l/h is. Nekem is annyi van 126-ba, és alapból sok, de ha eltömődik akkor pont jó. Egy majdnem háromszor ekkorába még talán kevés is lenne,
2013. márc. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

én alap kihagynám az elevenszülőket.


a 4 vitorlást 6ra emelném és ha kiválik egy pár akkor a maradék 4et elajándékoznám. ezzel maradna egy szép kivált párom.


illetve neon és parázslazac helyett serpalazacot tennék 30at. ők a kedvenceim a pontylazacok közül egyébként.


a 8 páncélos helyett egy 8 fős sziámi ormányosmárna csapatot tennék inkább (ritkább és látványosabb talajlakó halak) és egy snowflake anci párt (csak mert ők is szépek).


és én itt állnék meg a halakkal...persze erős külső bio szűréssel és jó kis mechanikai szűréssel értve mindezt :)


de ez persze teljesen saját és magánvélemény. összességében a te összeállításod sem rossz :)

2013. márc. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 YourDestiny ***** válasza:
A létszám jó, de a parázs szerintem túl kicsi ide, a többi faj közé.
2013. márc. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

És a külső szűrő mellé milyen belső szűrőt ajánlotok mechanikai szűrésre? Ez mondjuk elég lenne? :

[link]

2013. márc. 25. 11:00
 15/16 YourDestiny ***** válasza:

300 literre nem nagyon. Illetve mechanikai szűrésre jó, viszont én tennék mellé egy áramlásgenerátort. Ketten együtt jók lesznek. Rövidebb akváriumba:


[link]


Hosszabb akváriumba:


[link]

2013. márc. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Én azt gondoltam, hogy a külső szűrő már eléggé mozgatja a vizet, és elég kiegészítésnek egy ilyen kisebb szűrő.
2013. márc. 25. 16:46
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!