Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrés minősége?

_.-Akv-._ kérdése:

Külső szűrés minősége?

Figyelt kérdés

Jelenleg az akváriumomban üzemel egy Atman AT-F305 mechanikai, és egy Atman AT-3336 bio célra, az akvárium 126 liter.

Így teljesen jó a szűrésem, vagy építsek egy házi külsőt? Mert gondolkozok rajt, és tudom hogy az akváriumot nem lehet túlszűrni, de nemtudom hogy lenne-e értelme.

Vagy jobban járnék ha 1 liter ISTA Quartzite Glass-t lecserélnék Siporaxra és kész?


Mert nagyon lelkes voltam ezen a téren, de most elgondolkoztam hogy lenne-e egyáltalán értelme, vagy csak pénzkidobás?



2013. márc. 24. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem elég a siporax, de ne 1 litert cserélj, hanem 2-t. És amúgy simán építhetnél, egy 10-20 literest full lávakővel, tuti szűrést csinálnál, viszonylag olcsón.
2013. márc. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem építs!De egyébként nekem az lenne a kérdésem ehhez kapcsolódóan hogy nekem ugyan ez a szűrésem van 160l-be és hogy építsek-e egy 8l házi külsőt szivaccsal vagy jobb ha veszek én is 1 l siporaxot?Melyik jelentene többet?
2013. márc. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bomhii, vegyél 1 liter siporaxot, és csinálj egy 8 literes házi külsőt szivaccsal :D De attól függ milyen és mennyi szűrőanyag van a szűrődben, ha van legalább 2-3 liter sipo, akkor inkább házi külsőt csinálnék a helyedben.
2013. márc. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 YourDestiny ***** válasza:
Maga a technika teljesen rendben van. Ahogy írod, az Istát cseréld le, mert egy mechanikai szűrőanyag, nem bio. 2 liter Sipoval teljesen jó lesz. Nekem 2-2,5 liter Siporax viszi a 140 litereset, 2 éve kifogástalanul.
2013. márc. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Oké, köszi. Megnyugtattatok, mert bár lett volna rá pénzem, de nem szívesen költöttem volna ennyit. :)

Akkor amint Bomhii-vel megállapodunk rendelünkk is :D

2013. márc. 24. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!