Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akarok csinálni egy akváriumot...

Akarok csinálni egy akváriumot mi kell bele? Több lent

Figyelt kérdés

egy akváriumot akarok csinálni kezdő vagyok mekkora akváriummal kezdjek én 20 literesre gondoltam ebbe milyen halakat lehet bele tenni és növényeket aranyhalat nem akarok azokat nem szeretem olyan halakat írjatok amik könnyen tarthatóak

növényeket is írjatok légyszí



2013. márc. 13. 11:00
1 2 3 4
 1/35 Platypus ***** válasza:

Az állatvédelmi törvény szerint 30 liternél kisebb akváriumban nem lehet halat tartani, de mivel te kezdő vagy, inkább 50-100 liter körüli akváriumban érdemes próbálkoznod. Minél több a víz, annál nehezebb elrontani a dolgokat, és 50 litert semmivel sem nehezebb ápolni, mint 20-at.


Az jó, hogy aranyhalat nem szeretnél, de jobb lenne, ha azért nem szeretnéd, mert 20 literben meg sem tudna fordulni egy kifejlett példány. 25-30 centisre nőnek meg.


A legegyszerűbb megoldás egy 50 literes, 8-10 hím guppival, Anubias és gömbalga növényekkel, belső szűrővel, egy fénycsöves világítással.


De mielőtt bármit is megvennél, olvasgass egy kicsit. Regisztrálj az akvarista.hu-ra, olvasd el a webkönyveket.

Vagy ezt nyálazd végig:

[link]

2013. márc. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
oké értem akkor 50-60 litereset veszek majd de még több féle halat nem lehetne bele tenni mármint kevesebb guppi és még valamilyent nem lehetne mert 1 féle hal nem lenne szép szerintem de végül is mindegy
2013. márc. 13. 11:29
 3/35 Platypus ***** válasza:
A guppiban az a jó, hogy összeválogathatsz 20 példányt úgy, hogy ne legyen köztük két egyforma. A sokféle hallal az a gond, hogy a kistestű halak csak akkor érzik jól magukat, ha saját fajtársaik csapatában vannak. Elevenszülőkből legalább 5 kell a boldogsághoz, a többi kistestű halból legalább 8, de inkább 10. És 50-60 literben bajosan fér el két normális méretű csapat. 60-70 literben már társíthatnál plattikat is guppikkal.
2013. márc. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
oké köszi
2013. márc. 13. 13:08
 5/35 anonim ***** válasza:

Ugye az ilyen méretű szabvány akváriumok általában 54l-esek.


Én ebbe már jó párszor ajánlottam kezdésnek 7-8db guppit (csak hímeket, hogy ne szaporodjanak!), és mellé 4-5 db törpe páncélosharcsát. Ők talajlakók, míg a guppik úszkálnak mindenfele. Esetleg mehet melléjük még pár csiga is. [link]


Vagy ha a guppik nem tetszenek annyira, rakhatsz helyettük a páncélosok mellé egy csapat nanohalat (8-9db): [link]

Ajánlom az amanda lazacot, vagy a boraras urophtalmoidest.


Növények közül pedig a jávai moha, gömbmoha, Anubiasok, Cryptocorine-ok szoktak lenni az "alapabb" növények, amiket könnyű beszerezni, és a tartásuk sem okoz nehézséget.

2013. márc. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
nem érzem a kommentjeidben azt az átható lelkesedést. miért szeretnél akváriumot?
2013. márc. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

gépen keresztül??? nem érzed a lelkesedésemet ?

pedig már elkezdtem kiválasztani a halakat növényeket mindent megnéztem számoltam mennyibe kerül és még mit tudnék

rászánni most épp azt számolom hogy menyivel lenne több ha inkább 100 literest vennék épp kérdezni akartat hogy kezdőnek nem e nehéz

2013. márc. 13. 15:46
 8/35 A kérdező kommentje:
és azért szeretnék akváriumot mert nagyon tetszenek a halak különben horgászok is innen jutott eszembe hogy miért nincs akváriumom
2013. márc. 13. 15:47
 9/35 A kérdező kommentje:

különben lehet valami baj ha használtan veszem az akváriumot

világítással,(szűrővel és vízmelegítővel).

2013. márc. 13. 15:51
 10/35 anonim ***** válasza:

ja bocsi, csak ilyeneket írtál, hogy mindegy, meg ilyesmi.


semmi baj nincs azzal, ha használt cuccokat veszel, csak arra figyelj, hogy megfelelő legyen az akváriumodhoz.

2013. márc. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!