Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Össze rakhatom a bettát a...

Össze rakhatom a bettát a kárásszel?

Figyelt kérdés
Apámtól kaptam kicsi kb. akkora kis kárászokat mint a nőstény bettám. a kárász aki nem tudná egy tiszai dunai hal. A kérdés akkor h öszerakhatom a kettőt?? Nem tom szerintem ... anyám szerint nem nagyon tesóm szerint igen :S
2009. szept. 17. 20:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én ugysejtem,hogy nagyonnra nő mint a betta,innentöl kezdve kizárja az összeköltözést.Beta mellé nagyobb halat semmiképpen sem ajánlanék,másrészt,tetszeni fog neki a szép úszóa a nősténynek is(igaz nem hím a bettás,de szép fátyla van a nőstényeknek is)Szoval megtépné a kárász a bettát.Ne tedd őket össze.Üdv Lucky
2009. szept. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

köszi de olyan halál cuki sajnálom h nem lehet összetni őket :(

És h tudnám megmondani az apámnak mert ritkán csinál ilyet és ilyenkor elvárja h tetszen :(

2009. szept. 17. 20:15
 3/13 anonim ***** válasza:

Elkaphat betegséget is a díszhalad, hiszen ezeket "steril" környezetben tartják, mindig fertőtlenített vízben.A kárász viszont folyóvízben él, ami szennyezett, tele lehet élősködőkkel, halbetegségekkel amiket hordoz,amit persze ő jól bírja, mert így nőtt fel, de egy díszhal nem valószínű, hogy túléli, mert az ő immunrendszerét a metilinkék, meg a többi akváriumi szer védi.

Semmiképpen ne tedd őket egy akváriumba, én azt javaslom!

2009. szept. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
oké. egy pár persig együtt voltak aztán külön tettem őket a bettát tiszta vízba sé majd holnap tejjesen kicserélem. Így nem fog elpusztulni?
2009. szept. 17. 20:19
 5/13 anonim ***** válasza:
Tedd be egy másik medencébe,egy közepes akvárium nem olyan drága.Lehet, hogy a kis kárász nem is bírja az akváriumi körülményeket,és pár nap után elpusztul, mindenesetre sok sikert hozzá!
2009. szept. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát azt nem tudom.Viszont az sem jó, ha a vizet teljesen lecseréled, inkább tegyél bele fertőtlenítőt, persze csak annyit, amennyit szabad, meg max.egy részleges vízcsere!Ne bojgasd meg az egészet.
2009. szept. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
de azért is akarom lecserélni mert a buborékozó lepedékes vagy nem tom milyen az ajja meg ha kicsit meg bolygatom akkot jön fel az ajjából a trutyi... de akkot fertötlenítőt teszek bele mahalidzöld vagy mi is jó? és lecserélem az 1/3-t
2009. szept. 17. 20:24
 8/13 anonim ***** válasza:

Na, akkor én leírom hogy csináltam:A szakirodalom szerint nem szabad teljesen új csapvízbe tenni a halakat.Én úgy csináltam, hogy benzincsővel (amit erre a célra vettem) leszívtam a víz tiszta részét.Előtte forraltam vizet(csapvizet), mert az sokkal jobb, mint a csapvíz, kimegy belőle a klór, lehűtöttem.Kiszeded a halakat, amikor már mondjuk csak 3 ujjnyi víz van az akváriumban, így könnyebb is, és nem kavarják fel a koszt.A többit kiöntöd, a halat meg bele a leszívott vízbe.Ja és a kavicsokat is jól át kell mosni.A benzincső végére meg köthetsz gézdarabot is, hogy még ez is szűrje a szennyeződést, és mindig tartsd a víz fölső részében, hogy a koszt ne szívd ki.

Visszapakolod a cuccot az akváriumba, beleöntöd a szobahőmérsékletű felforralt, lehűtött vizet, visszaöntöd, vagy szívod a halas vizet, és mikor már nem kell a halat nagyon kergetni, mert már kevés víz van a másik edényben, akkor hálóval szépen visszarakod a helyére, és a maradék vizet is visszaöntöd!

Arra figyelj, hogy több vizet forralj inkább, nehogy kevés legyen.

a kavicsokat meg forró vízzel ki lehet fetőtleníteni, ha egy tiszta lavórbe teszed, és forrásban lévő vizet öntesz rá, majd hagyod egy fél órát mondjuk, aztán meg átmosod hideg vízzel párszor.

Én azért is hagytam abba a "halazást" mert túl macerás volt és nem is szaporodtak rendesen :)

2009. szept. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

éni s felhagytam többnyire a szaporítást csak úgy hobbiból tarom ha már kutya macska hörcsög meg ilyenek nem lehetnek azért jó elnézni egy halat ahoyg úszkál. =)

a mollik is nem tom mért pusztultak a el a hím bettátm meg a nem tom melyik kórba halt bele ( feheér pici pöttyök voltak ralyta) most csak egy nőstény bettám van :D de azt nem tom h a két nőstény betta mért bántotta egy mást? eddig együtt valtak a tesőmmal megvettük őket két aksiba kerültek kb. 1,5 2 hétre öszzetettem őket és csipkedték nagyo negymást.

2009. szept. 17. 20:52
 10/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy védték a területüket, vagy azon veszekedtek.Azt nem grízkórnak hívják?Vagy valami úgy emlékszem még a régi "szép" időkből :)

Nekem aztán hörcsögöm volt az akváriumban, és hát elmondhatalanul egyszerűbb, mint a halas kínlódás :)

2009. szept. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!