Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor rakhatom bele az algaevő...

Mikor rakhatom bele az algaevőt az újonnan telepített akváriumba?

Figyelt kérdés
Még csak fél napja megy,hal még nincs benne.
2011. szept. 1. 08:37
1 2
 1/14 Gondola válasza:
Szerintem mindenképp várd meg,amíg a vízből a buborékok(akvárium falán látható) kimennek,ezt gyorsíthatod ha használsz levegőztetőt.Boltban lehet kapni vízérlelő tablettát is,ha gondolod vegyél,az is jó,segít beállítani a vizet.
2011. szept. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Honnan tudtad,hogy bubis az akvárium fala?:)Gondolom nagy akvarista vagy már.Igazából a levegőztető-szűrővel szenvedtünk kicsit ezért csak pár órája van benne.Fűtő is van benne (25 fok. De olyan jó lenne már halakat nézegetni benne!Antiklór már van benne,ez az érlelő csak egyszer kell,vagy minden vízcserénél kell valamicske?Drága dolog?Ez mennyire gyorsítja a dolgot?
2011. szept. 1. 09:17
 3/14 anonim ***** válasza:
úristen...az akváriumnak két hétig kell mennie, mielőtt bármilyen élőlényt raknál bele! Nem tudom milyen algaevőre gondolsz, de ha ancira ugye tudod hogy neki 100 literes akvárium kell? Nagyon remélem legalább szűrőd van és csinálsz hetente részleges vízcserét...
2011. szept. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
antiklórt dobjátok ki, semmi haszna, használjatok helyette sera vagy tetra vízelőkészítőt!
2011. szept. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
de a 2 hét üresjáratás meg kell hogy legyen.
2011. szept. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
igen ez az "olyan jó lenne már halakat nézegetni bele" a legnagyobb hiba, amit csak elkövethettek!
2011. szept. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
minden vízcserénél kell némi vízelőkészítő, ami mint mondtam, márkás legyen: sera, tetra vagy jbl.
2011. szept. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Gondola...hát "gratulálok"...
2011. szept. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Gondola válasza:

Kedves 11:15 miért is "gratulálsz"?Úgy tudom,itt nem ez volt a kérdés,hanem az,mennyi időt várjon.

Nem vagyok nagy akvarista az igaz,csak 14 éve vannak halaim,s hidd el semmi bajuk nincs:)S mindig így csináltam,vízcserénél is egy éjszakát levegőztettem a vizet,s kész is,mehetett a csere.A halak meg jól érzik magukat.

2011. szept. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Gondola válasza:
Ja és a vízérlelő,előkészítő pedig pont arra való,hogy lerövidítse az időt,nem-e?
2011. szept. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!