Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Furcsa felfedezésben volt...

Furcsa felfedezésben volt részem! Milyen állat lehet?

Figyelt kérdés
Sajnos képet nem tudok róla mellékelni, mert nem bírtam lefotózni. Úgy néz ki, mint valami kis mini gyík, de vízben él. És kimondottan remekül úszik benne! Gyakran van víz alatt! A hossza úgy 5-7 cm lehet, bár nehéz pontosan megállapítani. Vannak közöttük egészen sötét színű egyedek is, amik már majdhogynem feketék, és van olyan is (ebből van több)ami világos barna, és ennek van valami világos csík a hátán. Én gőtére gondoltam, de ez elég hihetetlen. Szüleimnek van egy "medencéje", ami üzemképtelen, és az évtizedek alatt összegyűlt esővízben mára már felfedezhetők benne, (pedig beton az aljzata és az oldala is, a víz meg kb úgy térdig vagy térd feltettig ér) vizi növények! Van benne olyan zöld labda szerű növény, és már nagyon nagy, valamint valami olyasmi is ami nádszerűre hasonlít, mert hosszú világoszöld levelei vannak, igaz, ez még csak alig lóg ki a víz felszíne fölé. A kis "gőték" meg itt élnek. Rengeteg van belőlük, legalább 30 db! Ez számomra elég hihetetlen mert az egy dolog, hogy szüleim háza a falu szélén van, és tény, hogy utoljára a medencén valamikor a 90-es évek elején használtuk csak, de számomra felfoghatatlan, hogy hogyan kerülhetett bele ilyen kis gyíkszerű élőlény! Halat még nem találtam benne..:) Bár már többször élcelődtem azzal, hogy veszek bele aranyhalakat... Szerintetek milyen kis állatka lehet ez? Mit eszik egy ilyen szerzet? Ki fogja bírni a telet? Ha befagy a víz az gondlom teljesen átfagy, és nem hiszem, hogy túlélnék a teljes hibernálást. Mit lehet tenni ilyenkor? Van valakinek ebben tapasztalata?
2009. szept. 17. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy kis vizisiklókat láttál? Mondjuk nem tudom azok mekkorák, mikor megszületnek..megnézem neten
2009. szept. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

A vízisikló legjellegzetesebb ismertetőjegye a két félhold alakú, többnyire sárga folt a tarkóján. A faj testfelépítése erőteljes, a nőstények rendszerint nagyobbak a hímeknél: ez utóbbiak hossza ritkán éri el az 1 métert, míg a nőstények gyakran 120 centiméteresek, sőt háborítatlan vidéken akár 1,5 méteres hosszt is elérhetik. A vízisikló színezete változatos: ormós pikkelyű háta zöldes- vagy kékesszürke (gyakoriak a fekete melanisztikus példányok), a sötétszürkés haspajzsok széle csontfehér. A háton páros fekete pontsor fut végig. Egyik legjobb azonosítójele a tarkó két oldalán látható, nőstényeknél halványabb, hímeknél erőteljesebb színű, félhold alakú, sárga, fehér vagy ritkábban vörös folt, amely azonban számos egyedről hiányozhat. Orrcsúcsuk tompán lekerekített. A fejtetőn 9 nagy pajzsot találunk. Szemük kerek, a szem alja a felső ajakpajzsokkal érintkezik. Előfordulnak teljesen fekete példányok (Natrix var. ater), illetve kétcsíkú (a háton két keskeny sárgásfehér csík húzódik végig) változat is(...)

(...)A faj ügyesen közlekedik kígyózó mozgásával mind a vízben, mind a szárazföldön. Hüllő lévén elsősorban nappal aktív, ilyenkor vadászik. Táplálékát kisebb termetű gerincesek képezik, elsősorban különféle halak és kétéltűek, kiváltképpen békák. Rajtaütésszerűen elkapott áldozatát elevenen fogyasztja el. Mérget nem termel, bár ha megriasztják, kobraállást vehet fel, és fenyegetően sziszeghet. Késő ősszel, ahogy egyre hűvösebb lesz, a vízisiklók száraz és meleg téli rejtekhelyet keresnek, ahonnan csak márciusban merészkednek elő.

Nevével ellentétben nem kötődik annyira a vízhez, mint a kockás sikló. Tápláléka zömét különféle kétéltűek (gőték, békák) alkotják. Ezenkívül kisebb halakat, madárfiókákat és rágcsálókat is elfogyaszt(...)

(...)A kifejlett siklók tavasz végén-nyár elején párzanak, de a nőstény csak július-augusztusban rakja le kb. 15-30, végüknél füzérré összeragadt tojását. Erre a célra előszeretettel választ komposzthalmokat, rothadó növénykupacokat, olykor más nőstényekkel közösen. Az októberben kikelő kicsinyek legfeljebb 15 centiméter hosszúak, de méretüktől eltekintve úgy néznek ki, mint a felnőttek. A kelési idő viszonylag rövid, mert a tojásrakás időszakában már fejlődő embriók vannak a tojásban. A hőmérséklet függvényében a kis kígyók 32–70 nap között látják meg a napvilágot. A frissen kikelt kígyók mintegy 80%-a nem éri meg a következő tavaszt. Vagy a ragadozók, vagy a nem kellőképpen átzvészelt téli időszak tizedeli meg az állományt...

2009. szept. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

Ezek szerint lehetnek kis siklók, próbálj meg megfogni egyet óvatosan és közelebbről megnézni :)

mind ugyan az voltam :)

2009. szept. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Hát, ha évek óta kibírták! Nem tucc mekfogni eggyet?
2009. szept. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

egyébként itt találtam:

[link]

2009. szept. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek bizony gőték, a leírásod alapján.

Az ősz beköszöntével szeptember vége felé telelni vonulnak, fagymentes helyet - üregeket, vastag avart - választanak maguknak, ezért amennyi avart csak tudsz, rakj a medence köré. Március végén bújnak elő rejtekhelyükről.

2009. szept. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Szerintem is gőték (a csík és a szín alapján), habár fotó nélkül nehéz megmondani.

Valószínüleg több éve ott élhetnek, ha már kb 30 db van belőlük. Semmiképp se zavard meg a bioszférájukat (pl.: etetés, új állatok betelepítése). A telelést megoldják ők,

a medence amúgy se fog teljesen befagyni télen, majd a víz fenekén hibernálják magukat. Esetleg annyit thketsz, hogy vágsz egy pár léket a jégre-ha lesz. Egyébként a gőték védettek Európában.

2009. szept. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg gőték lesznek. Nem csak a tarjos gőte létezik ám, ez például egy másik faj és sokkal gyíkszerűbb: [link]
2009. szept. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Szerintem is gőték (a csík és a szín alapján), habár fotó nélkül nehéz megmondani.

Valószínüleg több éve ott élhetnek, ha már kb 30 db van belőlük. Semmiképp se zavard meg a bioszférájukat (pl.: etetés, új állatok betelepítése). A telelést megoldják ők,

a medence amúgy se fog teljesen befagyni télen, majd a víz fenekén hibernálják magukat. Esetleg annyit tehetsz, hogy vágsz egy pár léket a jégre-ha lesz. Egyébként a gőték védettek Európában.

2009. szept. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálok ma készíteni róla képet, bár elég aprók, és nagyon fürgék...Nem szeretik a fotózást. Siklónak bizti nem siklók, mert 4 lábuk van, amikkel remekül úsznak. Megfogni nem tudom őket, elég gyorsak, és nincs akkora gumicsizmám, hogy bent gázoljak a vízban.
2009. szept. 18. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!