Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akvarista kérdezhetne...

Kezdő akvarista kérdezhetne pár dolgot?

Figyelt kérdés

Még elég kezdő vagyok, bár teljesen nem. Lenne pár kérdésem:

-Az uborkát hogyan adjam a halaknak? Leforrázom, de hogyan vágjam össze?

-Miket adjak még nekik enni? Ezeket szoktam: tubifex, lemezes haltáp, szemcsés haltáp, spirulina tabletta, vörös szúnyog lárva.

-Van olyan növény, amelyet rá tudnék futtatni csövekre? A levegőztető csöveire gondolok. Szeretném őket elrejteni.

-A szőlőtőkének kifőzés, többszöri átsúrolás után mennyit kell vízben állnia, hogy lesüllyedjen?

-Milyen ötleteitek vannak még akvárium szépítéséhez?


Köszönöm a segítségeteket! Szép napot!


2013. márc. 25. 13:16
 1/3 _.-Akv-._ ***** válasza:

1. Csak simán levágsz egy szeletet.

2. Fagyasztott kaja mehetne még, a vörösszúnyog lárvát meg ha szárított kiveheted.

3. Hát mohát szokás, de szerintem abba nem tudna megkapaszkodni, úgyhogy kösd rá. (gömbmoha(alga), jávai moha)

4. Hát asszem mindegyik más idő alatt, de kb. 2 hét?

5. Sok növény, sok kő, sok fa.

2013. márc. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2013. márc. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 YourDestiny ***** válasza:

Az ubi héját ne add. Forrázz le egy karikát, ha nem csak fenéklakóknak szánod, fel is vagdoshatod több darabra. Ha 10-12 órát követően marad belőle, vedd ki, mert bomlásnak indul.


Tubifex-el ne etess, ha a vörös szúnyog szárított, azzal se. Előbbi veszélyes kaja (olvass utána, honnan származnak), utóbbi tápértéke nulla. Fagyasztott kajákat adj a halaknak, artémiát, cyclopsot, fehér vagy fekete szúnyoglárvát, esetleg néha vöröset, kicsit magasabb a fehérjetartalma, de ugye nem szárazat, mind fagyasztott kaja. A száraz táp csak kiegészítés legyen, az is csak legfeljebb egy kis lemezes, esetleg az említett spirulina, de csak neves gyártótól vegyél (Sera, Tetra, JBL), a többi nem ér sz@rt se.


Futtatni, kötözni leginkább a jávai mohát szokták, ha a halaid olyanok, amelyek nem szedik szét. Én mondjuk legutóbb a gömbalgát is szétboncoltam, és damillal rávarrtam a szőlőtőkére. Egész mutatós. Amúgy ha levegőztető cső alatt azt az átlátszó gumicsövet érted, ami buborékokat juttat a vízbe, nyugodtan leveheted, anélkül is lesz elég oxigénbeoldás.


Hogy a fa mennyi időn belül süllyed el, az attól függ, mekkora és milyen mértékben volt kiszáradva. Lehet néhány nap, de lehetnek hetek.

2013. márc. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!