Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő Akvarista vagyok. Azt...

Kezdő Akvarista vagyok. Azt akarom kérdezni hogy guppis aksit hogy rendezzek be?

Figyelt kérdés

Mert már meghaltak jópárszor a guppik és nem tudom mit rontottam el...


Így szeretném berendezni az aksit:


1. az akit kimosom (forró vízzel)

2. a talajt kifőzöm, és beteszem az aksiba

3. a növényeket belerakom

4. a dekorációt és a köveket is beteszem (dekoráció: cserépből készített dísztárgyak, kövek: bazalt)

5. teszek be tengeri kagylókat (nyugi, kifőztem:)

6. Beteszem a szűrőt/levegőztetőt

7. Feltöltöm az aksit vízzel amit előzőnap felforraltam (mára már kihűlt, szóval nyugi, mert hidegen öntöm bele...ill. olyan 23 fok körül)

8. beleteszem a kemikálékat: Malachitzöld (10 csepp), Antiklór (8ml.), Növénytápsó (10 ml.) Xanta-mix (10 csepp)


Ez így jó? És ha nem, mit rontottam el? sűrgős válasz kellene!!!


Előre is KÖSZÖNÖM!!!


2013. febr. 12. 15:21
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
ja és megy utána a 4-5 hetes járatás (hogy ugye az aksi beálljon)
2013. febr. 12. 15:24
 2/32 anonim ***** válasza:
Pl. a kagylót nyugodtam kifőheted mert az így is úgy is keményíti a vizet!Fűtő van ami állandóan egy hőmérsékleten tartja az aki hőfokát?Paraméterek?Mekkora aki milyen szűrés stb....Mennyi halat raksz bele?
2013. febr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Paraméterek:


akvárium méret: 40l

szűrő teljesítmény: 320l/h

Világítás: van

Fűtés: nincs (mert a víz átveszi a szobahőmérsékletet :)

Vízhőfok: 26 fok

Növények száma: 2 db

Vízcsere gyakorisága: heti negyedes, havi teljes vízcsere

2013. febr. 12. 15:46
 4/32 A kérdező kommentje:
ja és a halnépesség 3 guppi
2013. febr. 12. 15:47
 5/32 anonim ***** válasza:
Én arra tippelek hogy vagy víz keménysége vagy túl nagy a hő ingás(este lehűl a szobád is) és még hogy a havi teljes víz csere!A szűrőt kimosod a csap alatt?
2013. febr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
persze hogy kimosom, és mindig 26 fokos a víz... de ha nagyon ellene vagy beteszem a fűtőt mert éppen van nekünk egy fűtő használaton kívűl!
2013. febr. 12. 15:55
 7/32 anonim ***** válasza:

Tengeri kagyló maradjon ki.

A vizet ne forrald fel.

Malachitzöldet soha ne adj a vízhez, csak ártasz vele. Antiklór szintén felesleges, ha pihentetsz egy napig. A xanta mix pedig a legnagyobb katasztrófa. Mit gyógyítasz vele, mikor még hal sincs, nemhogy betegség?

Nincs havonta teljes vízcsere, a szűrő szivacsát pedig csak a leszívott vízben mosd!

2013. febr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
A csap alatt a klóros bacik elpusztulnak és mivel még teljes víz cserét is csinálsz ezért teljesen kinyírod a bacikat!
2013. febr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
56%

teszek be tengeri kagylókat (nyugi, kifőztem:)

~felőlem kifőzheted, de akkor is nagyon keményít, vedd ki.


Feltöltöm az aksit vízzel amit előzőnap felforraltam (mára már kihűlt, szóval nyugi, mert hidegen öntöm bele...ill. olyan 23 fok körül)

~minek forralod fel? egy napig pihenteted, és kész


beleteszem a kemikálékat: Malachitzöld (10 csepp), Antiklór (8ml.), Növénytápsó (10 ml.) Xanta-mix (10 csepp)

~malchitzöld, xanta-mix: ki beteg? vagy csak simán pusztítod a bacikat? csak úgy felesleges, és káros is.

~antiklór: ha egy napig állt a víz, ahogy kell felesleges, megint csak plusz vegyszer.


Tehát összességében elég sok dolgot elrontottál, pedig egy kis utánaolvasással ezekre egyáltalán nem került volna sor.

2013. febr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 _.-Akv-._ ***** válasza:

Bomhii: "klóros bacik" DAFAQ?! :D


Nagyjából az amiket előttem írtak. Az antiklórt a víz aksiba öntése előtt kell, de fölsleges, ha hagyod állni egy napot kimegy magától a klór. Meg vegyél egy fűtőt, nem drága.


Amúgy mikor mindig meghaltak akkor hányan voltak? Lehet csak a létszám volt gond, mondjuk a kérdésed alapján nemhiszem :D

2013. febr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!