Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 200 literes akváriumba...

Egy 200 literes akváriumba milyen co2 rendszert vegyek?

Figyelt kérdés

2013. márc. 25. 13:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
egyértelműen nagynyomásút. Vagy hogy értetted?
2013. márc. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

hát igazábol nem nagyon ertem ezeket a rendszereket!

hat ugy osszessegebe milyet kellene vennem?

valami nem tul olcsora es nem tul dragara godoltam.

2013. márc. 25. 13:32
 3/14 _.-Akv-._ ***** válasza:
Ha nincs meg 150 watt világításod, akkor semmilyet. Amúgy nincs nagyon olcsó, csak olcsó(bb).
2013. márc. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 _.-Akv-._ ***** válasza:
És szerintem ne ezekből a sz*r akvarista co2 palackokból csináld, mert sűrűn kell cserélni. Viszont ha veszel egy hegesztéshez való 20kg-ost az nagyon sokáig kihúzza csak először drágább.
2013. márc. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

hát veheted ezt is, csak akkor 2 kilós palackot kérj hozzá, mert a fél kilós nagyon hamar kifogy.

27.440Ft

[link]


Ha a fél kilós palackot levonod az árból - 13.770Ft

[link]


és helyette egy 2 kilósat nézel + 29.580Ft

[link]


Akkor elméletileg 43 250 Ft-ot kell fizetned

(ha nem adnak rá akciót)


-----------------------


A két kilós szett az azért drágább 56 900 Ft, mert ehhez egy mágnesszelepet is adnak.

[link]


A mágnesszelep nem létfontosságú, csak ha nincs, akkor este kézzel kell elzárnod a palackot, avagy hagyod éjjel is hogy menjen (akkor 2x annyi gáz fogy belőle).

2013. márc. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Akkor tudtok nekem linkelni vmi igazán jot?
2013. márc. 25. 13:50
 7/14 anonim ***** válasza:

Najó, ha profit akarsz, azt is lehet, hogy

Kérsz árajánlatot emailben, hogy mennyibe kerül egy 10 kilós palack: [link]


És mondjuk ezt a szettet megveszed palack nélkül:

56.900Ft (szett) - 29.580Ft (palack) = 27320 Ft-ért

[link]


Mert a palackok töltése árban így néz ki:

fél kilósé 4500 Ft

2 kilósé is 4500 Ft

5 kilósé 5715 Ft

10 kilósé 6350 Ft

20 kilósé 10160 Ft


Tehát olcsóbb, és tovább tart, ha nagyobb palackod van és komolyan gondolod a dolgot.


Ha meg úgy érzed, hogy inkább csak kipróbálnád, akkor nézz egy olcsóbb kis szettet.

2013. márc. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Csak ugye a nagy palacknak hely is kell, mert az 1 méter magas. Szekrénybe nem fér bele, míg egy 2 kilós kis palack csak kb 60 centi magas és az lehet, hogy befér az akvárium alá.


Mondjuk nekem úgy volt, hogy a sarokba tettem az akváriumot és betettem mögé egy 10 kilós palackot.

Pl ebbe is ott a bal sarokban bugyborékozott bele a CO2

http://www.youtube.com/watch?v=9GHYoXws-wU&list=UUgr5ty0Rli3..

De akkoris ecsetalgás lett az egész, és ha feljebb emeltem volna a CO2 adagot, akkor megdöglöttek volna a halak benne. Egyszer majdnem meg is öltem őket véletlenül, amikor éppen csak beállítottam valahogy szemre, majd lefeküdtem aludni 2 órára. Mire felkeltem, minden kis hal ott pipált a tetején. Tehát nagyon fontos, hogy figyelni kell a halakat amikor beállítod, utána még egy órán át legalább.


Meg néha rá kell nézni, mert volt olyan hogy elállítódott. Persze én Kayser reduktort használtam és ez egy nagy ipari hegesztós reduktor, nem éppen akváriumhoz találták ki, ezért akváriumhoz szerintem jobb lenne az a mágnesszelepes akvarisztikai reduktor. Ezért csak az linkeltem neked. A kaysert azt inkább nem.

2013. márc. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha sikerül túladagolnod a CO2-t, akkor gyorsan fogni kell egy levegőpumpát és nyomni bele ezerrel a levegőt. Vagy ha nincs levegőpumpád, akkor gyorsan le kell cserélni a víz felét.
2013. márc. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
CO2 nélkül is lehet növényeket nevelni kisebb fénnyel, csak akkor lassabban nőnek.
2013. márc. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!