Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy betta halat szeretnék...

Egy betta halat szeretnék (sziámi harcoshal) és azt mondják tető is kell neki. Lehetne nélküle tartani egyet vagy akkor nem érezné jól magát?

Figyelt kérdés
40 literes az akváriumom.Már 2 hónapja járatom magában, növények, szűrés, világítás, fűtés, minden oké csak tető nincs.

#akvárium #hal #tető #betta #sziámi-harcoshal
2013. márc. 26. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Akkor nem kell tető, ha a szobádban állandóan 28 fok van.


Azért kell neki a tető, hogy amikor feljön levegőért ne hidegebb levegőt nyeljen, mint a víz, mert akkor megfázik és meghal.

2013. márc. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És az üresjáratásnál kevés halkaját is kell szórni a vízbe pár naponta, hogy kialakuljon a bacikultúra, különben nem ér semmit.
2013. márc. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem. Tetőt hogy tudnék csinálni esetleg? Azt olvastam hgy üveglapot kell rá vágatni de pár centi hely legyen friss levegőnek.Mi tartaná akkor ott?:$
2013. márc. 26. 15:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Őszintén? Ezt én se értem. Szerintem inkább a pára nem tudna megszökni annyira, és az tartaná a meleget, vagy nem tudom.
2013. márc. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen azért:) megy a zöldkéz:D
2013. márc. 26. 15:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én bettás akváriumom tetején egy plexi lap volt, az OBIban vágattam.
2013. márc. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2013. márc. 26. 15:17
 8/8 anonim ***** válasza:

"pár centi hely legyen friss levegőnek.Mi tartaná akkor ott?:"

Az akvárium vize egy tömeg, aminek a hőmérséklete kisugárzik az őt körülevő közegre, jelen esetben a levegőre. Tehát a víz és a fölötte álló levegő kzel azonos hőmérsékletű, hacsak a léghuzat el nem mozdítja onnét. Mint ahogy a levest is azért fújod, hogy a fölötte kialkult meleg és páradús légpárnát elhessegesd, és a helyére hidegebb levegő érkezzen. Ezért kell az üveglap.

2013. márc. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!