Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ebben az esetben mennyit kell...

Ebben az esetben mennyit kell várni a betelepítéssel?

Figyelt kérdés

Van egy körülbelül egy éve indított 54 literes akváriumom. Most szeretném újraindítani. Vennék a szűrőbe új szivacsot, és mindent fertőtlenítenék (akvárium, növény, szűrő, növények, melegítő, stb.), de kb. 20 liter beállott vízzel indítanám újra az aksit, amit ebből az akvárium vizéből hagynék meg. Szeretnék még pluszba baktériumkultúrát is rakni bele. Aztán négy nőstény bettát szeretnék bele. Mennyi időt kell várni, hogy betelepíthessem őket? Elég két hetet, vagy muszáj hármat? És a bettákat belerakhatom egyszerre, vagy inkább 2-2 külön?

Előre is köszönöm!



2013. márc. 6. 19:31
 1/4 _.-Akv-._ ***** válasza:
3 hét. Ha a szivacsot teljes egészében átteszed akkor 1. De miért akarod újraindítani?
2013. márc. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne cseréld ki a szivacsot, akkor 3-4 nap elég. A víz felét is tartsd meg. És akkor ha megvetted az új szivacsot, valahogy használd együtt a régivel, például tedd a beszívó rész elé, hogy beoltódjon. Bacikultúra felesleges, a régi szivacsod milliószor többet ér, szó szerint.
2013. márc. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Gondolkodtam és tényleg rájöttem, hogy a legjobb az volna, ha a mostaniból minél több vizet "tartanék" meg, mert már nagyon jól be van állítva. A szűrőszivacs viszont majdnem egy éves, azt olvastam fél évente cserélni kell. Ez nem baj?

Amúgy azért szeretném újraindítani, mert új halakat szeretnék, az elején nem használtam talajporszívót, és most se a legjobb minőségűt, ezért felhalmozódott az pici kavics szemek között a kosz (szemmel nem látható), a növényt is rosszul ültettem be, az aksi falát is ecettel ki akarom mosni, mert vízköves, ezért úgy gondoltam újraindítom...

2013. márc. 7. 15:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Indítsd újra, de azért ne vidd túlzásba. A kosz egy része hasznos.

A szűrőszivacsot nem kell fél évente cserélni, még 10 év után sem indokolt, ha nem esik össze az anyaga. Márpedig nem szokott, nekem van idősebb szivacsom.

2013. márc. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!