Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora szűrőt vegyek egy 54...

Mekkora szűrőt vegyek egy 54 literes akváriumba?

Figyelt kérdés
Most egy 400l/h van benne. Kell nagyobb vagy ez jó? Ha vennék másikat, akkor a azűrőt bele kell nyomkodni a vízbe, a baktériumok miatt?
2013. márc. 26. 18:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ja, amúgy a 400 l/h jó lehet, ez a szivacs méretétől is függ, meg az akvárium leterheltségétől is.


Ha másik szűrőt veszel, legalább 2 hétig járasd együtt mind a kettőt!

2013. márc. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 YourDestiny ***** válasza:
Maga a 400 liter per óra elég, a lényeg, hogy a szűrőtérfogat legyen nagy. Az említett Aquael FAN 3-at nem javaslom, egy Eheim PickUp 2010 vagy egy TetraTec IN600 sokkal jobb választás. Ha befér, akkor inkább a legutóbbi, mert több kamrás, így nem kell egyszerre minden szivacsot kimosni. Marad elegendő bacid.
2013. márc. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekem Fan 3 van a 112 literesemben, szuperül ellátja a dolgát. A dobozra 150-250 literre írták az ajánlást. Anno az 54 literesemben egy Fan 2 volt azt hiszem, a lényeg, hogy a literszám szerint eggyel nagyobbat választottam.

Mindegyik akimban sok növény volt/van a halak mellett. Az Aquael cuccok meg jók szoktak lenni, legalábbis a 9 év tapasztalatommal ezt mondom. Más szűrőt nem is nagyon próbáltam még.

Szerintem a tiedbe is elég a Fan 2-es. Most olyan 6 ezer forint körül van, ha venni akarsz.

2013. ápr. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 YourDestiny ***** válasza:
Ami a dobozra van írva, teljesen felesleges dolog. Azt nem a szűrőfelület mérete alapján adják meg. Nem is lehetne, hisz a szükséges felület nem csak az akváriummérettől függ.
2013. ápr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!