Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Holnap nem lesz áram az egész...

Holnap nem lesz áram az egész utcában, házban és akkor nem tud menni a szűrő?

Figyelt kérdés

Holnap (2013.03.28-án 8:00-16:00) nem lesz a házba és a lakásunkba áram.a mert karbantartás lesz és így nem fog menni a szűrő és a világítás se :|!

Ugye nem lesz bajuk a halaknak, ha az aksiba nem megy a szűrő kb. 8 órát, meg hát a világítás se?! És hát nem tudok átvinni egy akváriumot a szomszéd panelba ahol lesz áram!

:-/


2013. márc. 27. 18:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
9%
Én minden éjszakára kikapcsolom a szűrőt, általában több mint 8 óra. Olyan is volt már nem egyszer, hogy 2 teljes napra kikapcsolva maradt. A szűrő nem olyan létszükséglet mint nekünk a levegő, a vízben természetes módon is oldódik oxigén, + nem tudják órák alatt teljesen elfogyasztani. A világítás meg szerintem teljesen mindegy nekik, ha természetes fény éri őket akkor meg végképp. Szerintem ne aggódj, nem lesz semmi gáz. (Sok éve van akváriumom, benne több éves halakkal is.)
2013. márc. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
1 naptól nem lesz semmi bajuk
2013. márc. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 _.-Akv-._ ***** válasza:
74%
A halaknak nem lesz bajuk, viszont a szűrőbaktériumoknak igen. Ezután az árammentesség után egy 1 hétig kevesebbet etess, meg én vennék baktériumkultúrát is.
2013. márc. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 _.-Akv-._ ***** válasza:
71%
Az első meg hülyeséget írt.
2013. márc. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%
az első válaszoló teljesen normális és hasznos választ adott
2013. márc. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
senki se hallgasson az elsőre!
2013. márc. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha van lehetőséged vidd át a szűrőt egy vödörben és járasd a szomszéd panelban.
2013. márc. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló oltári nagy marhaságot írt. A szűrőnek folyamatosan mennie kell!

Ok, egy áramszünettel nem lehet mit kezdeni, de a kialakult baktériumkultúrának lőttek :S A halaknak valószínűleg nem lesz bajuk.

2013. márc. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Akkor összességében nagyobb baj nem lesz, a baktériumkultura meg újra kialakul!

Akkor megnyugodtam!

2013. márc. 27. 19:23
 10/25 YourDestiny ***** válasza:
100%

Az első válaszolónak gőze sincs a témáról. Ha 1-2 óránál hosszabb idejű az áramkimaradás, a nitrifikáló baktériumok nagy része elpusztul. A válasz sajnos a következő: baj. A biológiai egyensúly valamelyest meg fog borulni, az ilyen esetekben az ammóniaszint könnyen felszökhet. A hasonló helyzetekre is kell gondolni, nekem például van egy 12/220 Voltos átalakítóm, így ilyen esetben akkumulátorról tudom működtetni a szűrőt. Neked a következőt kell tenned: az áramkimaradást követően 2 nap szünetet hagyni az etetésben, aztán a következő egy-két hétben óvatosan a kajával. A részleges vízcseréket is növelni kéne, válts hetente 2x1/4 mennyiségre az első két hétben. Ha tudsz, beszerezhetsz egy kis Sera Nitrivecet, az segít a baktériumok újra elszaporodásában.


A fénnyel nem kell törődni, az nem oszt, nem szoroz.

2013. márc. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!