Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy sügéres akvárium...

Szeretnék egy sügéres akváriumot, mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
Milyen sügért ajánlotok?

2013. márc. 29. 09:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Eddig a sokcsíkú csigasügérre gondoltam, és kb. egy 100 literes akváriumra.
2013. márc. 29. 09:28
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát ez attól is függ, hogy hány literes az akvárium. Ha leírod akkor többet tudok segíteni.De egyépként van pár fajta törpesügér aminek nem kell olyan túl nagy hely és ott is jól érzi magát.
2013. márc. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja értem. Bocs csak írtam a válaszomat míg megmontad az akvárium.nagyságát. A sokcsíkú csigasügér az jó 100 literbe kb olyan 7-10db mert csapathal.Az akvárium alját kvarchomokal terítsd, sok üres kisseb-nagyob csigaházat rakjál az akváriumba mert abba fognak élni, mint ahogy nevükből is ered.Ők könyen szaporodnak az ikrákat a kis csigaházakba rakják a szülők védik az utódaikat.De ha csak ilyen fajta lesz az aksiba akkor nem gond mert nem bántják a kicsiket.
2013. márc. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Még nem vettem akváriumot, júniusban akarok. kb. 100 literest. Sokcsíkú csigasügért szeretnék, mert kicsi, könnyen szaporodik és 100 literre befér sok hal a díszhal.info szerint. Milyen talaj kell neki? Milyen táplálék? Milyen növények(azért kérdezem, mert olyat szeretnék, ami a természetes élőhelyén is megtalálható)?

Milyen szűrő? Mi kell hozzá? 100 literes akvárium hány cm?

2013. márc. 29. 09:39
 5/12 anonim ***** válasza:
(Lemaradt) Növenyekből nem kell sok pár anubius fajtát vehetsz bele. Ez a növény azért jó mert kemény a levele, rossz az íze és a halak nem eszik meg.Ja a csigasügerek bírják a meszes vizet, ugyhogy nem lesz baj ha sok csigaház van az akváriumba.Etetés: Jó a fagyasztott táp is, de elfogadnak bármit adsz nekik. Ja és szükséges egy jó szűrő( igaz, hogy a csigasügerek strapás halak, de 100 lirlterhez azért már kell egy jó szűrő) Enyit tudtam segíteni remélem segítettem vele.
2013. márc. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az akvárium mérete:( Nekem is van egy 112 literes mert ez a szabványméret a boltokban.) Ez a 112 literes akvárium: 80cm×40cm×35cm 80 cm hosszú, 40cm magas, 35cm széles.
2013. márc. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kvarchomok, kövek, csigaházak, anubias, ahogy előttem már mondták.


Tessék itt egy rakat video:


http://www.youtube.com/results?search_query=Neolamprologus+m..


meg itt is:

http://www.youtube.com/results?search_query=csigas%C3%BCg%C3..

2013. márc. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A hal annyira kicsi, hogy beleférne szerintetek egy kertben talált csigaházba? Talán éti csigához hasonló a csigaház, csak fehér színű és kb. ilyen:


[link]

2013. márc. 29. 10:02
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet, persze.
2013. márc. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 YourDestiny ***** válasza:

Inkább az alapterület legyen nagyobb. 100 literre 20-25 sügér simán mehet. Az aljzat kvarchomok legyen, és rengeteg csigaház fog kelleni, ami ELENGEDHETETLEN! 1 sügérrel legalább 3-4 csigaház jusson, szóval elkezdheted gyűjteni azt a durván 100 darab viszonylag nagyobb csigaházat. Az eredeti élőhelyükön növényzet nincs, így néz ki:


[link]


A szűrés erős legyen, tehát külső szűrő fog kelleni. Etetni főleg fagyasztott artémiával, cyclopsal, fehér szúnyoglárvával érdemes. Ezt ki lehet egészíteni, de ez legyen a fő.

2013. márc. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!