Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nekem egy 200 l-es akváriumom...

Nekem egy 200 l-es akváriumom van, eddig trópusi vegyes halak voltak benne de sügeres akváriumot szeretnék csinálni milyen és mennyi halat ajánlotok? Köszi.

Figyelt kérdés
2013. febr. 17. 20:11
 1/5 Cerberosz ***** válasza:
Hát először is milyen sügéreket szeretnél? Afrikai amerikai?
2013. febr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a porcelánsügerek nagyon tetszenek.
2013. febr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Törpesügereket biztos lehet beletenni. Nagyobbakból nem tudom, hogy mit.


Nekem ez a kék hosszába csíkos maingano tetszik, de nem tudom, hogy ennek mekkora akvárium kell :)

http://www.youtube.com/watch?v=mSCe5_xl_OI

2013. febr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

azt írják, hogy minimum 200 literes, vagy annál nagyobb

[link]

2013. febr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 YourDestiny ***** válasza:

Milyen sügeres lenne? Afrikai? A következnek lehet elég, nézegess:


Egyes torpedósügerek

Levendulasügér

Aranysügér (1 hímre 3 nőstény)

Porcelánsügér (1 pár)

Callainos (nem hinném, hogy megkülönbözteted a nemeket)

Elongatus (1 hímre 3 nőstény)

Kingsizei (1 hímre 3 nőstény)

Hongi (1 hímre 3 nőstény)


Ott van még a xenotilapia sima, de ő viszonylag békésebb, lehet alulmaradnának. A meggyhasú is viszonylag békés, inkább egymás között balhéznak. Jó lehet még ez a méret törpesügereknek, csigasügereknek, de őket a fent említettekkel nem társítanám. Kukk meg, melyek tetszenek, aztán a társításról majd később, hogy nagy hülyeséget ne csinálj.


Most nagy hirtelen ennyi jutott eszembe az ismertebb fajok közül. 3-4 fajnál többet nem tennék össze. Körülbelül 10 sügér mehet közepes méretüekből, ha van egy jó külső szűrésed.


A maingano egy melanochromis, a melanoknak kicsi a 200 liter. A pattogósabb fajta halak.

2013. febr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!