Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A habkő, mint szűrőanyag?

A habkő, mint szűrőanyag?

Figyelt kérdés

Pl.

[link]


Elég lyukacsosnak tűnik, szerintem jó lehet, bár kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is.



2013. márc. 30. 11:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy látszólag lukacsos, de nem ez a lényeg, hanem, hogy mikroszkópikus nagyságban legyen nagy felülete. Tehát lehet, hogy jó, de szabad szemmel ezt nehéz megállapítani, azért mert így ránézésre úgy tűnik, lehet, hogy egyáltalán nem jó. Bár persze egy sima kavicsnál mindenképpen jobb. Ezzel sajnos nem sokkal lettél előrébb, de azért gondoltam leírom. :)
2013. márc. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát igen, de ha megnézed a seachem matrix-ot, az is ilyesmi anyagból van, csak az sokkal drágább. Bár van benne valami, amit írsz, nem látok bele :)
2013. márc. 30. 12:54
 3/16 YourDestiny ***** válasza:
A lyukacsossággal nem sokra mégy. Azt kéne tudni, mennyire porózus a felülete. Ha az, és mégha a belseje nem is, egy áltlagos kerámiával máris felér.
2013. márc. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Beírtam, a Google-ba, hogy "porózus" és ezt dobta ki:


[link]


Ezek szerint porózus :)

2013. márc. 30. 13:25
 5/16 YourDestiny ***** válasza:
Azt valamennyire érzed, ha végighúzod az ujjad a felületén. Durva kell, hogy legyen. Ha az, akkor kiegészítésnek jó lehet.
2013. márc. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen az. Akkor van olyan jó, mint a lávakő szerinted?
2013. márc. 30. 13:44
 7/16 Platypus ***** válasza:

Nem csak az a lényeg, hogy mennyire porózus, hanem hogy a lyukacsok mennyire összefüggőek. Ha a felület sok kis önálló félgömböcskéből áll, az nem sokat ér, mert nem mozog köztük a víz. Az a jó, amikor a lyukacsok egymásba érnek és lényegében folyamatos csatornát képeznek a kő belsejében is. Ezért olyan jók a szinterelt üveg szűrőanyagok, mint a siporax. A matrix meg társai zeolitból vannak, de mókolnak vele valamit, hogy jobb legyen a porózussága.


http://www.youtube.com/watch?v=bFm9jfcoM54


Nézd meg a videót, olyan gyorsan szívja fel a trutyit, mint a kockacukor. A habkő szerintem nem képes erre. A lávakő sem. A semminél jobbak, de azért messze vannak az ideálistól.

2013. márc. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 YourDestiny ***** válasza:
Na igen, a Siporax-ot ezért tartjuk etalonnak, mert páratlan a szerkezete. Továbbá átjárható, eltömődésre kevésbé hajlamos a többinél. A habkő amúgy szerintem nem ér fel a lávakővel.
2013. márc. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

És a kimért siporax az mennyivel rosszabb mint az eredeti?

Ezt a videót nem is láttam még. Érdekes :) Meggyőztetek.

2013. márc. 30. 17:02
 10/16 Platypus ***** válasza:
Én hamisított siporaxot használok, ilyen kínai krikszkraksz volt csak a csomagon, és elfogadhatóan működik. Nem mondom, hogy csúcs szűrőanyag, de 1500/kg-ért elégedett vagyok vele. A kimértnél a fene se tudja, hogy eredetit kapsz vagy valami olyasmit, mint ami nekem van. Szerintem kérj valakitől egy eredeti szemet, és hasonlítsd össze a kimérttel.
2013. márc. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!