Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 54 literes akváriumba...

Anolisz kérdése:

Egy 54 literes akváriumba ezekhez a halakhoz hány Guppy fér be? (1 db anci + 2 db páncélosharcsa) És a hím nőstény arány milyen legyen?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés, de eddig csak sügereztem (200l) és most felszabadult a nekik szánt nevelő akvárium és ebbe pedig Guppykat szeretnék, de nem akarom, hogy túl sokan legyenek és ezért esetleg frusztráltak legyenek a halak :) azt tudom róluk, hogy strapabíró halak és, hogy könnyen szaporodnak. Csak mondtak olyat is nekem, hogy vegyek 10-et 5 hím 5 nőstény arányban, de mondtak olyat is, hogy vegyek 1 hímet és 3 nőstényt mert 2 hónap alatt megháromszorozódnak a gyors szaporodás miatt.

#akvárium #hal #guppi #szaporodás #sügér #guppy akvárium #guppy tartás
2013. ápr. 1. 11:26
 1/8 anonim ***** válasza:
hát az ancit vedd ki,neki min. 90 kell,tedd a 200-asba,az 54-esbe tegyél mondjuk 2 him guppit és 4-5 nőstényt.
2013. ápr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát ezek a harcsák nem nagyon valók ekkorába.


De ekkora akvárium elég lehet 10-15 guppinak.

Én csak hímeket raknék bele. Nem bántják egymást úgy se.

2013. ápr. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szóval csak az anci nem való oda a két páncélosharcsa elfér a guppykkal :)
2013. ápr. 1. 11:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert elég nehéz elpasszopni a szaporulatot, így a guppis akik sokszor iszonyat túl vanna telepítve.
2013. ápr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De még ezek fiatal harcsák kb 3-4 centisek. Igazábol a sügerekhez vettem csak mivel kicsik még nem merrem berakni, mert már vannak elég nagy sügereim is és azok beszipantanák őket :S
2013. ápr. 1. 11:34
 6/8 YourDestiny ***** válasza:
A páncélos csapathal, nekik nem jó, ha ketten vannak. Legalább 5-6 példány legyen, és melléjük mehet mondjuk 8 guppi, ha jó a szűrés.
2013. ápr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 YourDestiny ***** válasza:
Ja igen, természetesen az ancistrus nélkül. Ő túl nagytestű ekkora helyre.
2013. ápr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem ha fel tudod nevelni a szaporulatot [nem nehéz] akkor 1 hím 3 nőstény elég lenne de inkább vegyél 7 lány 4 fiú guppyt mert ha felnevelted a kicsiket az jó de ha a testvérek egymással szaporodnak az nem. akkor rossz lesz a génállomány és ijen lessz a gerincük: [link]
2013. dec. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!