Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az baj, ha csak lassan vagy...

Az baj, ha csak lassan vagy közepesen növő növények vannak az akváriumomban?

Figyelt kérdés

Lehet ebből baj? Ez kedvez az algáknak?


+1 kérdés: a növényeknek mindegy, mikor világítok? Pl napi 8 órás világításnál mindegy, hogy

- reggel 8-tól du. 4-ig, vagy

- du. 3-tól este 11-ig megy a világítás felettük? (ezt pusztán elviekben kérdezem)


Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. ápr. 2. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, lehet mivel nem fognak olyan ütemben fogyasztani nitrogénvegyületeket mint ahogy kellene. Magas maradhat a nitrát tartalom ami az algák tápláléka.

Ha nem éri erős természetes fény a világítás szerintem mindegy, bár szerintem inkább jobb a napszakokhoz igazítani a világítást.

2013. ápr. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor érdemes lenne legalább egy gyorsan növő növényt beszereznem?


Tudnátok javasolni olyan növényt, ami nem nő túl magasra, (tehát az akvárium középső részébe való), de gyorsan nő? A mohákon kívül.

2013. ápr. 2. 16:28
 3/10 anonim ***** válasza:

Semmi probléma nincs vele, nem okoz algásodást.

Ha algásodik, ugyanúgy algásodhat gyorsan növő növények mellett is, nem ezen múlik!


Azon múlik, hogy alacsonyabb fényigényű növényeknek az igényeikhez mérten kell világítani, (mennyiségben és minőségben) és ezzel összhangban tápozni.


A nitráttól pedig jó esetben rendszeres, részleges vízcserékkel kell megszabadulni.


Még a gyorsan növő növények mellett is a vízcserékkel kell csökkenteni a nitráttartalmat.

Sőt, az extrém gyorsan növőknél meg pláne, hiszen ott a tápozás is extrém mértékű, gyakorlatilag túl tápozás van (EI alapú) és ott a gyakori vízcserékkel van "leszabályozva" a tápozás.


Általánosságban elmondható, hogy a növényeknek fényre, tápanyagra, széndioxidra van szükségük.

Ha ez a 3 egymással is egyensúlyban van, és egyezik a növények igényével is, (nem több, nem kevesebb) akkor minimális mértékű az algásodás.

Függetlenül a növények fényigényétől, vagy növekedési ütemétől.

2013. ápr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ. Közben felvetődött még egy ilyen kérdés bennem: akkor a növények száma, illetve a növénysűrűség az akváriumban sincs semmilyen befolyással az algásodásra, illetve annak mennyiségére?
2013. ápr. 2. 19:29
 5/10 anonim ***** válasza:

Tény, hogy több növénnyel stabilabban lehet tartani a vízminőséget. Kevesebb növénnyel jobb szűrés, és gyakoribb vízcserék kellenek.

Szóval mindenre van megoldás.

Teljesen növénytelen sügeres akváriumok is léteznek alga nélkül. Csak oda kell figyelni az említett dolgokra.

2013. ápr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem. Szóval ha algásodás van, akkor valami nem megfelelő az akváriumban.


Egyébként én most egy low-tech akváriumra gondolok konkrétan. Tehát kevés, csak minimális tápozás (gyökértáp), 0,34 W/l-es világítás mellett van egy Crypto-m, Bacopa-m, jávai mohám, gömbalgám. Napi 8 órát világítok.

Igazából a jávaival vagyok gondban, eléggé bealgásodott, de nem is igazán tudom, milyen alga. Ha tippelnem kellene, szakáll, vagy haj alga. Vagy hasonló. És a crypto levelei is algásodnak többé-kevésbé, de azt a garnéláim féken tartják.

Ezért gondoltam, hogy kellene még növény, és én egy Anubias nana-ra gondoltam. Erről mit gondoltok?

2013. ápr. 2. 19:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát hogy az anubias nem fogja megállítani az algát, az 100%!


Inkább az is jól bealgásodik.

A jávai szokott ilyen lenni, néha sok probléma van vele, néha szinte semmi.

Hány kelvines a fény, milyenek a fénycsövek?

Próbáltad máshova /árnyékba tenni a jávait?

0,34 az nem olyan kevés.


Ilyenekkel kéne próbálkozni, hogy vallisneria, sagittaria, microsorum fajták, igénytelenebb echinodorus-ok..


Innen válogathatsz, betettem szűrőbe a könnyen tartható zöld színűt.

Van leírás, te tudod, milyen lenne jó. Van, ami kevesebb fénynél is elég jól nő.

[link]

2013. ápr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A világítás 6500K-es, kompakt fénycső. Ami gond lehet szerintem, hogy hiába ennyi a W/l arány, ha mellé 35cm magas az akvárium, ami nettó 28-30cm körüli vízoszlop magasságot eredményez. Vagy ez mindegy?


Köszönöm a linket, át fogom nézni. Esetleg személyes tapasztalataid alapján tudnál olyan növényt ajánlani, ami nem nő meg 15cm-nél nagyobbra? Én az Anubias-t pont azért néztem ki, mert alacsony marad. Esetleg a Microsoriumnak van olyan fajtája, ami ekkora marad?

2013. ápr. 2. 20:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Próbáld áthelyezni a jávait máshova.


Max 15 cm? Az nem valami sok, nem könnyű ilyet találni.

Micro.-ból ilyet tennék bele:

[link]


[link]


Nem nő valami gyorsan, de valószínűleg megmarad.


Viszont én megpróbálnám ezt is, ez gyorsan nő, legfeljebb visszavágod:

[link]

2013. ápr. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, és a sok segítséget. Nagyon hálás vagyok.


A Vallisneria is tetszik. Lehet, hogy amellett maradok.

2013. ápr. 2. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!