Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Háton úszó harcsa Valaki...

Ettro kérdése:

Háton úszó harcsa Valaki foglalkozhat külön e fajjal, vagy az akvarista boltban visszavehetnek-e ilyet, akár ingyen is?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy 250L-re egy hal lehet.

Körülbelül fél éve került hozzám két pici példány. Semmit nem tudtam róluk. Akkorák voltak, mint egy páncélos harcsa.

Az egyikük hatalmasra megnőtt. A másik fele akkora. Nagyon szépek, de úgy érzem nem nekik való az én 60 L-es akváriumom.

Egyáltalán nem agresszívek. Csak pontylazacok és garnélák vannak még az akváriumban, amit eredetileg is terveztem. Egyiket sem bántották sosem, de egymást igen.

Kezdem úgy érezni, hogy kinövik az akváriumot, meg nem is terveztem ilyen nagy halat bele. Valaki foglalkozhat külön e fajjal, vagy az akvarista boltban visszavehetnek-e ilyet, akár ingyen is?



2013. ápr. 4. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem be fogják venni az üzletben.
2013. ápr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hirdesd meg akvarista fórumokon, ha boltban nem vennék be.

Általában terület szerint is fel vannak osztva a felhasználók, így a közeledben találhatsz olyan akvaristát, akinek kellhet.

Pl elcseréled növényekre, stb..

2013. ápr. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. ápr. 4. 17:33
 4/7 YourDestiny ***** válasza:
Valószínűleg csak te nem látod, hogy agresszívek. Ezek területvédő halak, főleg a saját fajukkal szemben, de más halakat is képesen megzavarni. Hosszú évek óta folyamatosan tartok synodontist, és nem találkoztam még olyan fajjal, ami néha ne akadt volna össze egy másik hallal. Ajándékozd el, ahogy írták, a 60 liter nem neki való. 150 literbe már lehetne tartani egy halat, persze ez a konkrét fajtájától is függ, mert synodontisból is van rengeteg. Te valószínűleg az eupterára gondolsz, ami hát finoman szólva is sunyi és idegbeteg.
2013. ápr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 YourDestiny ***** válasza:
Egyébként az egyik azért nem nött meg akkorára, mint a másik, mert a nagyobb folyamatosan stressz alatt tartja. Figyeld meg őket sötétben, esetleg éjszaka, amikor aktívabbak.
2013. ápr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Csak egymással van bajuk. Soha egy halat, egy garnélát sem bántottak.

Egymást persze nem szeretik.

2013. ápr. 4. 20:14
 7/7 YourDestiny ***** válasza:
Na, így más, már csodálkoztam :)
2013. ápr. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!