Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó, ha ilyen vizzel töltöm...

Jó, ha ilyen vizzel töltöm fel az aksimat?

Figyelt kérdés

Úgy szoktam,hogy amikor részleges vizcserét csinálok vizet forralok fel és megvárom,hogy lehüljön.Ezzel lágyabb is lesz a viz szerintem,mert az alján porszerű fehér valami van,ami a "keménység" lehet.

Ez a módszer jobb,vagy az,hogy egy hétig állni hagyom a vizet és utána töltöm bele?



2013. ápr. 5. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Én állni szoktam hagyni de forralva is jó viszont ha valami leülepszik az aljára az már szerintem valami rosszra utal mert nagytakarításnál főzöttel pótlok én is de nekem nincs ott semmi.
2013. ápr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 _.-Akv-._ ***** válasza:
Mindegy lehet így is, de nem 1 hét hanem 1 napot kell állnia :D
2013. ápr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de ha ami leülepszik,azt nem öntöm bele,az is baj,rossz a halaknak?
2013. ápr. 5. 15:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha lágy vizes halaid vannak, akkor jó a forralás.

Forralás nélkül is megteszi, elég 1 napig állnia.

Viszont az állástól nem lágyul. Egy hónapig is állhat, akkor se lágyul.


Viszont vagy így csináld, vagy úgy. Olyat ne csinálj, hogy egyszer lágy vizet adsz nekik, egyszer keményet, azt nem szeretik.

2013. ápr. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
guppi,anci,neon.ezeknek melyik a jobb?
2013. ápr. 5. 16:34
 6/7 Pendulum92 ***** válasza:

Guppi és anci csapvizes, neon alapból lágyvizes, de elviseli a csapvizet is.


Viszont forralás nem túl jó vízlágyítási mód. Az a csapadék az alján az a változó keménységből jött, ha nem szűrőd le, visszaoldódik, és nem csináltál semmit.


Ha lágyítani akarsz, keverd be ioncserélt vízzel például. Amúgy meg simán hagyd állni 1 napig.

2013. ápr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezeknek a halaknak egyike sem igényli annyira a lágy vizet.

A guppi egyáltalán nem, a neon (sima) anci, már annyira beakvarizálódott, hogy azok is jól megvannak csapvízben, még szaporodnak is.

Ha csak ilyen fajta halak vannak, végül is elszórakozhatsz forralással, de nem föltétlenül szükséges.

2013. ápr. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!