Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Talajporszívózás?

Talajporszívózás?

Figyelt kérdés
Az olyan akváriumban hogy lehet talajporszívózni, vagy bármilyen módszerrel tisztítani a talajt, ahol sok a növény, és kb nem lehet hozzáférni a növények miatt a talajhoz, anélkül, hogy ne sértsük meg a gyökerüket, szárukat, levelüket?
2013. ápr. 5. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Időnként kiszeded a növényeket, mert a gyökereiknél is nagyon sok kosz felgyülemlik amik nem feltétlenül tetsznek jót nekik.
2013. ápr. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Be kell tenni egy erősebb belső szűrőt, úgy beállítani hogy a növényekbe ne tegyen kárt a nagy áramlás, majd kézzel átmozgatod a növényeket jó alaposan, ha ezt eddig nem csináltad jó nagy kosz szabadul fel, érdemes a növénygondozással egyszerre csinálni, ha sok a kosz akkor csak egy kisebb részt kavarj fel, utána a többit.
2013. ápr. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát én oda növényes talajt használtam, és nem porszívóztam:

[link]


Ez a talaj aránylag könnyű szerkezetű. A tetején nem marad meg a hal ürülék, lehúzódik alulra és a kakát tápanyagként használják fel a növények. Azzal vannak trágyázva, meg plusz még egy kis táp is kell azért.


Viszont úgy tűnik nem bontanak le mindent a növények, és nem maradhat úgy évekig, mert egy idő után megjelenik a kék alga. Mondjuk 1 év után. Akkor érdemes szétbarnolni, kiszedni a növényeket és átöblögetni a talajt egy picit, aztán visszaültetni mindent.


Ez itt olyan talaj. Nincs is magason, csak 4cm kb

http://www.youtube.com/watch?v=9GHYoXws-wU&list=UUgr5ty0Rli3..


Jó, itt nekem ecsetalgás lett, mert behurcoltam egy növénnyel, és azzal már nem tudtam mit kezdeni. Nehéz volt kiírtani, le kellett hipóznom a növényeket és átválogatni azokat, amik még jók, a többi ment a kukába.

2013. ápr. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ez is olyan talaj. Innen indult az ecsetalgám, aztán áthurcoltam másik akváriumba is :D

2013. ápr. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!
2013. ápr. 7. 11:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!