Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumomban fekete...

Az akváriumomban fekete csigák sokasága jelent meg akiket eltávolítittam de kezdenek visszatérni, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Az akváriumomban korábban fekete csigák sokasága jelent meg, kitakarításkor nagyjából 40(!) darabot vettünk ki! Nagyon tapadtak, voltak az üveg falán, dekorációs elemeken, s a lenti kavicsok között is.


Mitől lehetett ez? Mit lehet tenni ellene? Ugye ez veszélyezteti a halaim épségét?


2013. ápr. 7. 16:21
 1/7 kzs ***** válasza:

Kis gömb-alakú csigák?

Élő növényekkel lehet bevinni, mégpedig úgy, hogy a levelek fonákjára teszi a csiga a petéit.

Te megveszed a növényt, berakod az akváriumodba, és ott kikelnek. És lesz sok szép kis csiguszka...


Én annak idején minden este csigavadászatot tartottam.

Aztán vettem helena-csigát (ez egy kannibál csigafaj), és azok rendbe tették őket.


A sors iróniája, hogy ezt követően a helena-csigák is elpusztultak (valószínűleg a páncélos harcsáim fordították őket a hátukra... franc se tudja. De lényeg, hogy mára már egy csiga sincs az akváriumomban!)

2013. ápr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A csigák ilyenek, sajnos kiirthatatlanok.

Próbálj kevesebbet etetni, hogy ne jusson nekik maradék, és használj csigacsapdát.

Úgy valamennyire kordában tartható a létszámuk.

2013. ápr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A halaid épségét nem veszélyezteti. Valószínűnek tartom, hogy vagy tányér, vagy postakürt csiga lesz.

Sajnos szinte kiirthatatlanok. Biztos növényekkel lett behurcolva annak idején, és a takarításkor több, mint valószínű, hogy maradtak az aljzatban.

Emiatt aztán elkezdtek újra szaporodni.


Megoldás több is lehetséges:

- ha megfelelő méretű az akvárium, vehetsz csigaevő halakat. A legtöbb botia faj szívesen eszi őket.

- egy salátalevelet rakj be a talajra, hagyd egy kicsit benn, majd ha már sok csiga van rajta, szedd ki a csigákkal együtt. Ezt lehet ismételgetni jó sokáig

- létezik csigaevő csiga. Fura, de van ilyen. Ő is szépen megtizedeli a számukat.

- létezik vegyszer, de ezt nem ajánlom. Én az ilyesmikben nem bízom.

2013. ápr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy biztos kiszedni nem tudod őket, csak úgy tudsz megszabadulni ha csak az akvárium üvege marad a többi csere, elég ha a fedélen szűrőben kavicsban valamelyik növényen marad pár pete és az kikel, tehát marad az amit előttem írtak, a botia a legjobb csak az a baj az aksid kicsi hozzá.
2013. ápr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"a botia a legjobb csak az a baj az aksid kicsi hozzá."

ja bocs nem írtad mekkora az aksid, 120-liter kell neki legalább, hosszú fürge hal.

2013. ápr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A leopard boltia, valamivel kisebb, mint az öves díszcsík, és ő is megeszi a csigákat.


De hát szerintem ha raksz be egy kis tetra wafer mixet, arra rámennek sokan, és akkor ki tudsz szedni egy adagot, így egy darabig nem lesznek túlszaporodva. Nem hiszem hogy ne tudnád kordában tartani őket. Azért annyira nem szaporodnak gyorsan.


Etetéskor figyelj, hogy ne adj túl sok kaját szétrepülni a vízben, ne maradjon sok kaja a csigáknak, mert akkor szaporodnak gyorsan, ha dőzsölnek az ételben.

2013. ápr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi az offert. De mit csinaltok a kivett csigakkal? Nalam is elszaporodtak sajnos...
2013. okt. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!