Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az algák hogyan kerülnek az...

Az algák hogyan kerülnek az akváriumba? A fű sem kel ki csak úgy, csak ha van mag. Az alga miért nem így van? És mitől függ az, hogy milyen fajta lesz?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 7. 19:55
 1/6 bamboochatheone ***** válasza:
Amiktől függ: fénytől, szűréstől, vízminőségtől, növények fajtájától-mennyiségétől, tápanyagok mennyisége-fajtája, megvilágítás időtartama.
2013. ápr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
100%
A fűmaggal ellentétben az algaspórák nagyon kicsik és ellenállók. Egyes fajok még a levegőből is bekerülnek, de a növényekkel, halakkal is elkerülhetetlenül érkezik valamennyi.
2013. ápr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Az algák hogyan kerülnek az akváriumba?" ezt senki nem fogja tudni megmondani, hasonlítható ahhoz mint ha megkérdeznénk hogy keletkezett az élet a földön, elméletek vannak de csak elméletek.

Egyes algafajokat behurcolással is bekerülhetnek, példa nekem sikerült egy akváriumba zöld fonalalga talán megszabadulok már tőle.

Védekezni az első válaszoló "bamboochatheone" által említett 6 dolgot kell összhangba hozni,(türelem és kísérletezés) a lények hogy ha jól karban lévő növényeink vannak azok elveszik az algák elől a tápanyagot, tehát legyenek olyan növényeink amelyeknél napi szintű növekedés látható.De még van számos dolog több oldalt lehetne írni mivel lehet csökkenteni.(fénycső színspektrum, szűrés típus,nitrát szint, vízkeménység,co2 szint stb stb)

2013. ápr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"Platypus válasza:....." nem láttam a válaszod amikor írtam az enyémet
2013. ápr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 YourDestiny ***** válasza:
Platy már megoldotta :)
2013. ápr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kezdetben mindig barna van, amíg nincs beállva az akvárium, aztán jöhet a zöld ha túl sok a fény, később a jól beállt akviban a fonal és társai.


Kicsi alga egészséges, a halak szeretik, de ha túlburjánzik az baj. Olyankor valamit változtatni kell sűrgősen a fényen és/vagy a szűrésen, vagy ha csak sűrűbb vízcseréket csinálsz, az is megoldás lehet.


Egyes algák nagyon tönkre tudnak tenni mindent. Pl az ecsetalga egy elég szívós dög. Nálam van ecsetalgás anubias. Nem világítok neki egyáltalán, az anubias él még ugyanúgy, az ecset nem terjed. Lehet hogy már el is múlt róla. Annyira mostanában nem vizsgáltam meg, de csak annyi fényt kap, ami a szobában a lámpa és ez szerintem kevés neki. Ő is fotoszintetizál. A tök sötétben nem él meg egy alga sem.

2013. ápr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!