Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történhetett, miért mennek...

Bozsikrisz kérdése:

Mi történhetett, miért mennek tönkre a növényeim?!

Figyelt kérdés

72 literes akvárium, dús növényzettel, 0.8 w/l világítás. (co2 nincs) A talaj ADA Aqua Soil Amazonia, és Tropica Substrate növénytáptalaj. Micro-macro-easy carbo tápozás megy rendszeresen az indítás óta, (december) 3 hónapig minden tök jó volt, most meg valami miatt a növények nem fejlődnek.

A micranthemum umbrosum, és lindernia rotundifolia haldoklik. Egyszer megnyírtam őket, azóta képtelenek gyökeret ereszteni, állandóan feljönnek a talajból. A legújabb, hogy az elatine hydropiper is ritkul. Nem rohad, nem barnul, egyszerűen csak feljönnek a kis levélkék a rövid gyökereikkel együtt.

Ma veszek JBL növénytáp golyókat, de nem hiszem, hogy tápanyag hiány. Ötlet?


2013. ápr. 9. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
0.8 w/l-hez mer kellene a CO2.
2013. ápr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A növényeidnek nem néztem utána, egy tippem van, a növényes akváriumokra nem véletlen raknak brutál külső szűröket nagy bio töltettel, próbálják kiszorítani az akváriumból amennyire csak lehet az oxigénhiányos lebontási folyamatokat (denitrifikációt) mivel a nitrátlebontás, rothadás, nem tesz jót a növények gyökerének. Ez is lehet egy lehetséges ok
2013. ápr. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
Lehet táptúladagolás is. A fényed nem olyan erős, CO2 rendszer nélkül meg pláne nem nagy a tápanyagfelvétel. Egy EI rendszerhez igazított táp könnyen túlszalad, ha nem EI körülmények között használod. Például 100mg/liter körüli nitrát már árt a növényeknek. Lehet az oxigénhiány is, ahogy az előző írta. Esetleg még megborult pH vagy ilyesmi.
2013. ápr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Első, de azért nem értem, mert 4 hónapig tökéletesen megfelelt nekik a fényerősség, most meg nem?


Második: Tetratec ex700 szűrőm van, 4 rekeszből 3-ban Eheim substrat pro van. Nem hiszem, hogy a szűrés a gond.


Harmadik: Lehet, hogy megpróbálom a tápozást visszavenni, hátha.... Sajnos ezt az EI tápozást sosem tudtam megérteni. A PH-t szoktam mérni néha, de nem tapasztaltam változást.

2013. ápr. 12. 14:35
 5/5 Platypus ***** válasza:
Szerintem méress előbb nitrátot és vasat, és csak ezután variálj a tápozáson. A fenti kettő mutatja a legjobban a makro és a mikroelemek mennyiségét. Ha a táp sok, akkor először pár jó erős vízcserével meg kell szabadulni a fölöslegtől, és utána lehet egy új, visszafogottabb mennyiségre átállni.
2013. ápr. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!