Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sáskarákot honnan tudok...

Sáskarákot honnan tudok venni? Láttam forumon, hogy volt olyan akinek volt.

Figyelt kérdés

Honnan tudnék sáskarákot venni akváriumba?

Van olyan hal amivel esetleg együtt lehet tartani anélkül, hogy kinyírná?



2013. ápr. 13. 00:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mondod?


http://www.youtube.com/watch?v=-lgNHdx3Q6s


Olyan tengeri rák, ami megöli az összes halat. Ha ez véletlenül belekerül az élőkövek közé - előfordulhat, mert kicsire össze tudja húzni magát - amikor felépíted a szirtedet, 1-2 hét mulva eltűnnek a halaid, meg amikor elkezdesz nyúlkálni a kövek közt, rádtámadhat és akkora ereje van, mint egy 22-es kaliberű lőfegyvernek. Szétlövi az ujjad. Az ollóival tud egy olyan hatalmasat ütni, ami elképzelhetetlen. Az akvárium üvegét is szétütheti ha akarja.


Amelyik akváriumban ez a rák van, azt lezárják külön, és csak botra erősített szivaccsal takarítják, nem nyúlnak a vízbe. Egyébként nagyon intelligens, képes trükkökre, lehet vele játszani. Ha egy botot húznak előtte, követi, pedig tudja hogy nem kaja, csak játszik. Ha fogják a kövét és átrakják máshova, akkor ő élvezettel nekilát és megássa újra a helyet magának. Kb 400 féle ilyen rák van világszerte.

2013. ápr. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lenne ötletem, hogy honnan lehetne ilyet rendelni.

Csak kérdés, hogy hoznak e, mert mivan ha szétlövi a szállító zacskót az úton :D

2013. ápr. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na igen, ilyesmire gondoltam, valamelyik szinesebb fajára, de ha tényleg kinyirja az összes haltat akkor lehet hogy ez offos. Amugy sok állatot leszedálva szállítanak, szóval szerintem szállítással spec nem lenne gond, ha árulnak valahol, bár reméltem, hogy Mo. is van valahol.
2013. ápr. 13. 01:46
 4/5 anonim ***** válasza:

A VI. Eötvös 28-ban az Atlantiszban mindenféle hülyeséget be tudnak szerezni. Meg lehet kérdezni tőlük.

Most ott van durbanensis garnéla:

[link]

Remeterákok, amiből nincs két egyforma:

[link]



A Wesselényi utca 23-ban a tengeris boltban is meg lehetne kérdezni. Ott most vannak tisztogató garnélák. Pl a szép piros lismata debelius:

[link]

Lismata amboinensis: [link]

Ezek halakkal jól megférnek.



Aztán van a pisztolyrák, ez az Alpheus sp.

http://www.youtube.com/watch?v=GsiuLW3wECI

Vele a gébfélék élnek szimbiózisban, leginkább az Amblyeleotris, Ctenogobiops, Cryptocentrus, Stonogobiops, Vanderhorstia, Tomiamichthys és Mahidolia.

2013. ápr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Tudtommal a sáska rák az egyik legveszélyesebb állat ami mindent kibír és olyan sebbességgel üti meg áldozatát hogy több fokra felmelegszik körülötte a víz...Nem hinném hogy egy ilyen veszélyes állatot ami benned is könnyen kárt tud tenni meglehet vásárolni kisállat boltban.
2023. jún. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!