Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Anubias (Anubias barteri var....

Anubias (Anubias barteri var. Barteri) gyöktörzs rothadása?

Figyelt kérdés

[link]

A mellékelt képen látható növény nem az enyém, hanem ilyen fajta. A növény már vagy másfél hónapja volt nálam, de pár napja lettem rá figyelmes, hogy a gyöktörzse rohad, és pépes masszává válik. Kivettem, hogy levágjam a rothadó részt, és mentsem ami még menthető, de már nagyon elterjedt. Így sajnos menthetetlennek minősült. Jellegzetesen büdös szaga volt. Gyöktörzs nem volt aljzat alatt, kőre volt kötve. Már hozta az új hajtásokat és ezért még jobban rosszul esett a dolog és persze árban sem volt a legolcsóbb növény. Más anubias fajtáim is vannak többet közt nana. Nekik semmi bajuk nincs. Vízcsere minden héten van, tápozás pedig napi szinten Ferropol 24-el. A segítséget előre is köszönöm :)



2013. ápr. 15. 12:08
 1/5 YourDestiny ***** válasza:
Én ugyanígy jártam egy anubiassal néhány hónapja. Nálam az ilyen növények a hipós oldattól kezdve mindenféle fertőtlenítőt, vízértékváltozást, sötétségkúrát kibírtak mindig. Ez viszont furamód elkezdett rohadni. Konkrétan a gyöktörzs. Barnult, mállott. Előtte egy napig egy pohárban állt néhány gömbalgával. Viszont a gömbmohákat épp akkor szedtem szét, így egyedül arra a következtetésre sikerült jutnom, hogy a gömbmohák belsejéből kiszabaduló ammónia miatt az ammóniaszint hirtelen növekedése, valamint emellett vízértékváltozások, tehát ezek kettőse készítette ki. Az viszont meglepett, hogy 2-3 nap leforgása alatt teljesen tönkrement.
2013. ápr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs túl erősen kötözve?
2013. ápr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem fehéren mállott el a vizes kenyérhez tudnám hasonlítani. Nem volt erősen kötözve. Befőttes gumival oldottam meg.
2013. ápr. 15. 16:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem valami olyan lehetett, hogy szárazon nevelték, vagy valamilyen vegyszerrel kezelték a boltban, amiről nem tudtok. Nem? Szerintem másik boltban vegyetek, ott már többet ne.
2013. ápr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lehetséges, mivel a többinek semmi baja.
2013. ápr. 16. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!