Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Adott egy 320 literes akvárium...

Pusisz kérdése:

Adott egy 320 literes akvárium.1500 l/h szivattyú barkácsolt külső szűrőben,1,6m emelési magassággal. A szivattyútól 70 cm-vel magasabban tud-e elég áramlást kelteni teljes hosszban, vagy kellene még valami?

Figyelt kérdés
(135*45 alapterület és 55 magas)Valamit hova érdemes rakni a be-, illetve kifolyókat?

2013. ápr. 15. 17:05
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszi, megküzdök vele... Legrosszabb esetben is tesztnek jó lesz. Mire összerakom az aksit, bútorral, szűrőkkel, világítással vége a nyárnak... :D De megéri.. érzem a zsigereimben... ;)
2013. ápr. 16. 17:01
 12/18 anonim ***** válasza:
Kicsit átgondolva "mattenfilter" ez a googliba egy olyat csinálj, és elé tehetsz hátteret, a sarokfilterbe még rakhatsz valami bio szűrő anyagot is a szivacs mögé.
2013. ápr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
"Mire összerakom az aksit, bútorral, szűrőkkel, világítással vége a nyárnak" nálam majd talán december, a nejem nem engedi a két plekónkat, nekem is hátteres valami lesz egyenlőre 200-ba van a két harcsa.
2013. ápr. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Asszonypajtit nekem is puhítanom kellett néhány hónapig.. :D Még egy kérdés, bár nem ide vág: Kifejlett vitorlások (3) meg harcsák mellé mit lehet tenni amit nem fal fel... Fekete neonnal már etettem.
2013. ápr. 16. 17:13
 15/18 anonim ***** válasza:

Nálam fordítva volt asszony hozott két plekót "egy-két hónap és viszik el őket" utána kiderült hogy mégse, el akartam sózni őket erre a nejem "nem akkor lesz még egy nagy akvárium"


Hát területvédők, valami békésebb nagytestű, de állítólag 100 literes részt védenek. Meg nagy akváriumba szerintem nem mutat jól ha sok faj van, rétegezve lehet, algaevő, ha nem sajnálod az aljzatot akkor talajlakó, de nagyon függ attól hogy mekkorák, a macerás halakat legjobb fiatalon utoljára betenni. Írtad hogy kifejlettek akkor nehéz ügy.

2013. ápr. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Remélem meglesznek még mire kész a másik aksi... utána meg töprengek, tesztelek.. (etetek vagy sem).
2013. ápr. 16. 17:31
 17/18 anonim ***** válasza:
Meglesznek ők, ez a területvédő 100-litert úgy kell értelmezni hogy ez egy komfort zóna amelynek alakja folyamatosan változik lehet hosszúkás lehet ajzat felé irányuló stb és mint egy buboréknak változik az alakja. A legtöbb esetben példa két vitorlás halad egymással szembe akkor belépnek egymás komfort zónájába így az alárendelt elkanyarodik. Ha viszont egy nem fajtársuk lép be akkor ott nem alakul ki alárendelt szerep és üldözés és abból a baj. Tehát 200 literbe tartható pl 3 vitorlás is ha elég magas és széles mivel ki tudják kerülni egymás zónáját. ha viszont 100-literbe megy 3 vitorlás ott ez nem áll fenn így megy a civakodás állandóan.
2013. ápr. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Most 100-asban vannak... Nem piszkálják egymást, együtt nőttek fel. Kinőtték az aksit ezért újítok. 320-ban lesz hely menekülni a leendő-új szomszédoknak.. Ha meg tudnak pattanni, túlélik a vitorlásokat. :D
2013. ápr. 16. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!