Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik hangtalan belső szűrő...

Kizártdolog kérdése:

Létezik hangtalan belső szűrő (ha igen, akkor melyik)?

Figyelt kérdés

Egy 31,5 literes nano akváriumhoz keresek belső szűrőt (hét garnéla, hat amanda és egy zebracsiga lakja). Létezik olyan belső szűrő, ami annyira csendes, hogy a motorhangot 1-2 lépésről már nem lehet hallani vagy ilyenről ne is álmodjak?

Melyik típusról vannak jó tapasztalataitok és melyiket kerüljem el?



2013. ápr. 14. 06:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Kb mindegyik ilyen!

A belső szűrőket, főleg a kis teljesítményűeket nem lehet hallani. (víz alatt... de hát hogy másképp)

Ha van rajta levegőztetés, akkor a buborékoknak van hangjuk, de ha azt elzárod, akkor teljesen néma.

A kínaiakat kerüld.

Én egy eheim pickup 2008-ast vennék bele.

Vagy egy eheim aquacornert, az szebb. Kicsit kisebb teljesítményű, de neked szerintem elég.

2013. ápr. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Az Aquacornerrel szemezgetek, de belefutottam pár hozzászólásba, amelyikben arról panaszkodnak, hogy csendesebbnek gondolták. Ebből arra következtetek, hogy mégiscsak zavaró lehet éjjel.


A garnélák miatt mindenképpen olyat szeretnék, ami nem szippantja be a kicsiket (most a Niagara szívócsövén egy szivacs van (kb. ennyi helyet foglalna el egy belső szűrő is). A Niagarával semmi bajom, nem hangos, de hallatszik 3-4 méterről is éjjel, ezért szívesen lecserélném egy hangtalan belsőre.

2013. ápr. 14. 13:26
 3/29 anonim ***** válasza:

Egy gyenge üzemi hangja mindegyiknek van, de leginkább akkor van hangja, ha hozzáér az üveghez.

Az aquacorner sarokba illesztése elég egyedi, nem tudom, lehet ott lehet a hiba.


Amúgy olyan gyenge és monoton hangja van, hogy az csak segít az elalvásban! Interferálja az agyhullámaidat alfába, és hamarabb elalszol. :D

(komolyan)

2013. ápr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
ez tényleg így van senki sem bír teljes csendben hamar aludni enyi zaj kell :)
2013. ápr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Egy ovis szobájában van, ezért szeretném, ha inkább nem hallatszana. Mondjuk végső esetben ki lehet onnan költöztetni (az akváriumot:)), de ugye az övé, ezért került oda.


Van valakinek Aquacorneres tapasztalata?


Esetleg egy biztos tipp denevér fülűeknek, hogy melyik belső szűrő az, amelyik hangtalan vagy legalábbis szinte az?

2013. ápr. 14. 17:24
 6/29 anonim ***** válasza:
Szerintem Aquael fan-1 szűrő kéne bele.
2013. ápr. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Az Aquael Fan alja elég sűrű, nem szívja fel a kis garnélákat?
2013. ápr. 14. 19:16
 8/29 anonim ***** válasza:
Nem szívja fel. Volt nekem garnélásban. De azt tudod, hogy a denevérek csak a magas hangokat hallják, legalábbis az ultrahangokra érzékenyek, a mély búgást le sem xarják. De mivel nem tudok annál halkabb szűrőt, ezért mondtam ezt.
2013. ápr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

:D Az ultrahang pont megfelelne, de ez valóban mélyebb annál...


Ha már Aquaelről beszélünk, mennyire halk a turbofilterük?

[link]


Sokan mondják, hogy a belső filter esetében a bioszűrés parasztvakítás, mert túl gyors ahhoz, hogy ilyen téren hatékony legyen.


Mondjuk én vettem vízkezelőt és baktériumot az indításhoz. Mivel hatalmas kiszerelésben kaptam (a 31,5 literes akváriumhoz képest), így a vízpótláshoz és részleges cserékhez is tervezem használni a jövőben.


Nem teljesen világos, hogy miért tartják annyira fontosnak a belső szűrő folyamatos működését, ha az csak a fizikai szűrést tudja ellátni?

2013. ápr. 14. 21:47
 10/29 anonim ***** válasza:
Kell mindig egy kis vízmozgás. Ha leáll a víz teljesen, akkor nem kapnak oxigént a baktériumok amik lehetnek a talajban is, vagy a szűrőben is. De a garnélák, vagy halak sem. Az a jó, amikor fodrozódik egy kicsit a vízfelszín, úgy a levegőből beoldódik az oxigén, tehát nem kell külön levegőt nyomni bele. A szűrőknek a levegő csövét én le is szoktam szedni mindig. De vízmozgás nélkül elég hamar berothad a víz.
2013. ápr. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!