Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumomban egy zebra...

Az akváriumomban egy zebra dánió és egy szumátrai díszmárna imbolyogva úszik. Elég enerváltak. Sokáig figyeltem őket, de semmi külső betegségre utaló jel nincs rajtuk. A berendezések rendesen működnek. Valakinek van ötlete vagy tanácsa?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 16. 08:18
1 2
 1/16 anonim válasza:
0%
Összevesztek.
2013. ápr. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
ez relatíve valószínűtlen. Egyrészt azért, mert békés természetű halakról van szó, másrészről ha megtépnék egymást az is látszana rajtuk.
2013. ápr. 16. 09:24
 3/16 anonim ***** válasza:

Ehhez több infó kell, lehet belső szervi probléma is pl úszóhólyag, de lehet mérgezés is,

Több infó:

Mióta megy az aksi,kb mikor kerültek be a halak, mekkora a medence, élőnövények vannak, növények fejlődnek, milyen szűrés főként a szűrőfelület nagysága érdekes, menyi hal van benn, porlasztód van vagy vízfelszínt fodrozol, növényi eredetű tápot használsz, Milyen szereket használtál vagy használsz (fertőtlenítő, növénytáp) vízcserék gyakorisága, szűrőanyag tisztítás hogy történik, cserevíz összetétele (pl állott csapvíz menyi lágy víz)


Ha ezekre választ adsz akkor akkor lehet következtetni mi lehet a hiba.

2013. ápr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
80 literes akváriumról van szó.12 hal van benne és 2 garnéla. 100 literes akváriumhoz való szűrő van benne. Vízfodroztatót használok és van egy esőztető. Állandó 25 °C-os a víz. 5 élőnövény van benne. A vízbe csak széndioxid tablettát szoktam tenni. 1/3os vízcserét csinálok havonta. 4 hónapja állítottam be az akváriumot. A halak 3 hónapja vannak benne. Növényi eredetű díszhaltápot kapnak, alkalmanként szúnyoglárvát is.
2013. ápr. 16. 10:31
 5/16 A kérdező kommentje:
A szűrőt kéthetente tisztítom. Ilyemkor teljesen szétszedem, és sima vízzel kitakarítom. Vízcserénél 2/3 rész állott víz.
2013. ápr. 16. 10:36
 6/16 anonim ***** válasza:

Most elég sok hibát látok ami miatt lehet, egyszerűbb majd megírok egy ilyen kérdés, és miért kell a kérdés dolgot és abból tudsz javitani.


Az eddigi hibák:

"1/3os vízcserét csinálok havonta" felszökik a nitrát szint ami nagyobb dózisban mérgező.

"Növényi eredetű díszhaltápot kapnak" oda kell figyelni hogy megegyék a halak, a maradéka a foszfát szintet emeli ami lényegesen lerövidíti az életüket.(szerintem okozhat belső szervi problémákat is de ebben nem vagyok biztos mindig ügyelek alacsonyan legyen)

"5 élőnövény van benne" sajnos nem elég hogy felvegye a vízben felhalmozódó nitrogént a ritka vízcserék miatt.

"A vízbe csak széndioxid tablettát szoktam tenni." az egy halálos cucc csak co2 koncentráció ellenőrzés, vagy folyamatos ph teszt mellet használható.

"100 literes akváriumhoz való szűrő van benne" ez magába nem jelent semmit 80-literhez én 3.5-deciliter szűrőtérfogatot tennék, persze ez is csak akkor elég ha megfelelő ajzatod van.


Tehát szerintem: 4-hónap alatt sok nitrát gyűlt fel, heti 30%-ot csinálj, valószínűleg az egekben a ph értéked 1-2 fokot lágyítanák a vízen, a lágy víz lejjebb viszi a ph-értéked.

a diszhainfo.hu keresd ki a halaidat ott tudsz nézni tartási körülményeket.

De lehet ammónia mérgezés is ha a boltos adta a szűrőt és azt mondta ez elég bele. A szűrőtöltet nagyság a fontos, az akvárium tisztán tartása miatt számít a teljesítmény.

Ha kicsi a szűrőfelület akkor nincs a baktériumoknak elegendő tér, ők bontják le az ürüléket.

2013. ápr. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
"A szűrőt kéthetente tisztítom. Ilyemkor teljesen szétszedem, és sima vízzel kitakarítom." ez kinyírja a baktériumokat nincs ami lebontja a halaid ürülékét, belsőnél heti tisztítás ajánlott, ne a vízcsere napján történjen és csak akvárium vízbe lehetséges. ha két belsőd van akkor lehet úgy hogy az egyik (A)héten a másik(B)héten.
2013. ápr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Tehát ammónia, nitrit,és még nitrát mérgezés is lehet, csinálj egy 30%-os állott vizes cserét, vegyél egy sera nitrivec baktérium kultúrát, alapos porlasztó adapteres levegős átszellőztetés.


A szűrőd hatékonyságán javíts*, és vigyázz a bennük található baktériumokra, a szűrőtakarítás ne legyen több 2-3 percnél.


* [link]

2013. ápr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
"ez kinyírja a baktériumokat nincs ami lebontja a halaid ürülékét" ezt a csapvízben a klór csinálja
2013. ápr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ja még annyi hogy egy púpozott kávés kanál haltáp egy csapott evőkanál (nem írtam rosszul) ürüléket generál plusz a vizelet, ezért kell heti koplalónap, és most se adj nekik enni legalább 24-órát.
2013. ápr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!