Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumomban egy zebra...

Az akváriumomban egy zebra dánió és egy szumátrai díszmárna imbolyogva úszik. Elég enerváltak. Sokáig figyeltem őket, de semmi külső betegségre utaló jel nincs rajtuk. A berendezések rendesen működnek. Valakinek van ötlete vagy tanácsa?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 16. 08:18
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Értem. Igyekszem kijavítani a hibákat.a két hal megmenthető valahogy?
2013. ápr. 16. 12:15
 12/16 anonim ***** válasza:
Ezt nehéz megmondani, ha növekszik a méreganyagszint a gyengébb inmun rendszerű halak hullanak ki legelsőnek, ha sos a leírtak szerint javítasz a körülményeken jobban lehetnek túl is élhetik, arra következtetek hogy nem kifejlett példányok a három hónap legalábbis erre utal, Én úgy tapasztaltam amit nem bír el az akvárium flórája, biológiája, az kidobja, tehát hiába veszel új halakat helyettük elhullanak mások vagy pont az új halak.
2013. ápr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Tehát ahogy nőnek a halak egyre nagyobb a vízre, szűrőre nehezedő terhelés, ezt folyamatosan kompenzálni kell, akár úgy hogy a régi tömörödött szivacs alá, mellé,köré, tenni kell újat növelve a lebontást elősegítő felületet.


A régi szivacsnak maradnia kell!

2013. ápr. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséged.
2013. ápr. 16. 12:52
 15/16 anonim ***** válasza:

Szívesen

Esetlen ha úgy döntesz veszel plusz szivacsot, baktérium kultúrát, akkor megpróbálkozhatsz parakillel ez egy 100ft-os szer kisállat kereskedésben kapsz, csak ez külön történjen ne az akváriumban mivel baktériumokat kiirtja, különítsd el a halakat egy lavórban használd, ne nagy töménységben elsőnek fél dózist adj, ha valami baktériumos fertőzésük van ez átlag a stresz miatt jön ki (stresz=rosszabb vízminőség) akkor az segíthet, de én 99%-ra a méreganyagok emelkedésére tippelek azon meg a parakill nem segít, sőt lehet árt. (azért írtam ezt mert a boltos lehet javasolja)

2013. ápr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
"Esetlen" jav: esetleg
2013. ápr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!