Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baj, az akváriumom...

Mi lehet a baj, az akváriumom lakói öngyilkosok lesznek?!

Figyelt kérdés

72 liter, ex700 külső szűrővel, sok növénnyel. Nincs túltelepítve, néhány amano, oto, és pettyes kalászhalak.

Ma egy garnélát az akvárium mellett találtam meg, és egy pettyes is kiugrott.

Mi okozhatja, milyen vízparamétereket kellene ellenőrizni?


2013. ápr. 16. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
A garnéláknál nem tudom de a halak amíg nem fedtem le nekem is kiugráltak. Meg nagy általánosságban mindenkinek ha magasan van a víz.
2013. ápr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
takard le, hogy ne tudjanak kiugrálni
2013. ápr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2 hónapja itt vannak...oké, volt már olyan, hogy kiugrott egy, de azt még időben észrevettük.

Viszont a garnéla miatt gyanus, azok nem szoktak kiszökni :(

Kicsit magas a vízszint, de tudtommal a garnélák akkor jönnek ki a vízből, ha valami nem stimmel.

2013. ápr. 16. 20:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy hülye felvetés, egy kertészeti cégnél melózok még jelenleg is reggel hétig, reggel kiszáradva volt a padlón egy mexikói kardfarkrum fél centis résen préselte ki magát,és egész este kopogott az üveg fedél, megkérdeztem az irodán tuti van valami a levegőben erre a válasz az volt hogy a levegő ilyenkor rohamosan változik, beindul a kinti növényeknél a fotoszintézis plusz az összetétel is rohamosan változik jönnek a nitrogén zabálók pl légköri nitrogént hasznosító borsó is éled, feldúsul co2-vel a levegő és plusz szellőztetünk a lakásban.

Most passz hogy mi van de nálam is kopogott a tető, reggel hazamegyek elő tudom kotorni a halat teljesen kiszáradt reggelre, és tegnap egész nap szellőztettünk jó idő volt.

2013. ápr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Télen nem volt semmi ilyesmi.
2013. ápr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hát ez vicces nálam is ez a helyzet most kezdenek megkattanni a halaim egész éjszaka ki akartak ugrálni szerencse hogy van fedő, de csak úgy táncolt az üveg az aki tetején :D
2013. ápr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!