Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudnám növelni az...

Kriszten kérdése:

Hogyan tudnám növelni az akváriumom fényerejét?

Figyelt kérdés
Olyan problémám van, hogy van egy EHEIM mp Aquastar60 54 l-es akváriumom. ÉS egy db 15W T8-as daylight sylvania standard neon cső van benne gyárilag és elég kevés a fénye.Ezt hogyan tudnám növelni?
2013. ápr. 6. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:

mellé raksz vízalatti neonokat


[link]


Ezt még ha csak feldobod a víz tetejére, ott is megmarad, mert levegő van benne, és vízálló

2013. ápr. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a tükör fólia is nagyot dob a fényerőn
2013. ápr. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez nem kevés embernek okoz problémát.

Mindenképpen plusz fényforrás kell.

A linkelt vízalattiakból legalább 2 db 9 wattos fehéret vegyél! Végül is az a legegyszerűbb, árban is tűrhető megoldás.

Nem kell őket víz alatt használni, rakhatod a tetőre is, pl tapadó koronggal.

2013. ápr. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Kormány Roland válasza:
Szia! Én mindig alufóliát tettem a cső fölé ez teljesen praktikus és ez a legolcsóbb és nem rontja az esztétikát van esetleg békalencse a víz tetején? mert az is tud sötételni!
2013. ápr. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Valóban az alufólia sokat segít, ha plusz csövet akarsz akkor legegyszerűbb ha fogod a fedelet beviszed egy villamossági boltba ahol árulnak akvarisztikai cuccokat, megnézitek hogy fér be még egy cső, ha befér, kell elektronikus előtét 2000ft, vízhatlan foglalat 2db 2000 ft, merev vezeték 200ft, hálózati kábel kapcsoló 1000 ft,osram 865 dayligh 6500kelvin 800ft,

összesen kb 6000ft ez a t8-15w ára, nyilván boltonként változó, ha megkéred őket lehet be is rakják neked.


A kellék felsorolásba az van amit én tettem be, nyilván ez egyénre szabott dolog.

2013. ápr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nos bélalencse nincs csak 2 gömbmoha meg volt jávai moha ami elpusztult de ami kis darab meg maradt a díszen az újra hajtott. Szerintem a fény miatt nem maradt meg soha még a legszívósabb növény sem. És ennek a víz alatti világításnak még utánna nézek hogyan is tudnám megoldani.

Köszönöm a tippeket

2013. ápr. 7. 13:06
 7/9 YourDestiny ***** válasza:
Kifényterelőzöd a belsejét a tetőnek. Mylar fólia, vagy papírosból öntapatód, tükörfényű tapéta. Hő- és páraálló.
2013. ápr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 YourDestiny ***** válasza:
Az említett alufóliát nem ajánlom. Egyrészt mattul, másrészt sárgul, harmadrészt eleve nincs olyan fényvisszaverő hatása, mint az általam említetteknek, negyedrészt ragasztani kell, ötödrészt gyűrött, csúnya lesz.
2013. ápr. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kormány Roland válasza:
Ehhez, hogy be mattul a fólia csak annyit fűznék, hogy legalább 3-4 évnek el kell telnie mire ez bekövetkezik, ha nem éri víz közvetlen a sárgulás pedig csak akkor történik ha nagyon közel van a csőhöz ami igen kizárt mivel akkor a műanyag tető is megolvadna. Föl lehet azt a fóliát úgy is tenni, hogy ne gyűrődjön és esztétikailag nem lesz semmi gond. az öntapadós tükröt is fellehet tenni gyűrődve ez érzék kérdés! Ezt nem beleszólás ként írtam csak nekem ezek több évig így voltak még nem bírtam kicserélni egy nagyobb teljesítményű csőre. a növények pusztulása nem feltétlen fény hiány lehet vízminőség is vagy talaj baj is! Növénytápot milyen idő közönként adagolsz mert hetente nem árt.
2013. ápr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!