Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most indítottam egy akváriumot...

Most indítottam egy akváriumot egy hete. És még élnek a halaim, az összes. Akkor már valószínűleg meg maradnak? A másik, hogy egy 40 literes akváriumból mennyi vizet kell kicserélni? (párolgott is el belőle)

Figyelt kérdés

Vettem 4 darab neonhalat,és még mind él,és látszólag jól elvan.

Azért csak ennyit vettem,ha valamit elrontok,akkor ne sok pusztuljon el.


2013. ápr. 19. 18:37
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Meg arra gondoltam,veszek bele víz tisztító csigát,ami az akvárium oldalán tisztít...Vagy még ennyihez nem érdemes?
2013. ápr. 19. 18:38
 2/23 anonim ***** válasza:
Most ez úgy van hogy van egy nitrogénciklus annak a csúcspontjai ha emlékezetem nem csal akkor 14.és a 20.nap ez olyan mint egy diagram fel le, fel le, tehát én azt mondom nem fognak megmaradni külső beavatkozás nélkül, olyan egy hetük van.
2013. ápr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 izomszörp ***** válasza:

Gratula hogy még élnek!!!!

3 hét üres járatás nem ártott volna,ennyi idő kell hogy biológiailag be álljon a víz (szűrőbacik jól működjenek)

Vízparaméterek? Gondolom ezek sem tökéletesek!


Amúgy 20-30%-os heti vízcsere kell ha minden ok az akiddal!


Előbb nézz utána a dolgoknak mielőtt belevágsz!

Ha minden "kezdő" így tenne nem kellene egy halnak sem elpusztulnia! Csóri neonjaid sem tehetnek semmiről! Hiába csak egy hal, de épp olyan élőlény mint bármi más!

Ne haragudj nem kioktatni akartalak!

Ha itt kérdeztél volna előbb, sgítettek volna hogy mindent jól csinálj :)

2013. ápr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Hát egy valamennyire kioktattak a halboltban.Van szűrőm,előző nap már ment is,a melegítővel együtt.

Van hőmérőm is,átlag 22 fok van bent +-1.

Van egy,amelyik nem akar annyira enni,azzal nem tudom mi lesz...Mindig külön úszkál,és nem nagyon eszik.Az lehet meg döglik.

Majd veszek nekik ilyen korall utánzatot,ha többen lesznek.

2013. ápr. 19. 19:03
 5/23 anonim ***** válasza:

Beavatkozhatsz egyszerűen csak ahhoz kellene tudni menyi van meg az akváriumhoz kapcsolódó dolgokból, a nitrit csúcs az kb 20. nap után jön és optimális esetben a 25. napra zuhan le 1mg/literre ami alatt nem mérgező a halaknak, a 10.-naptól indul igazából a baktériumok tevékenysége.

Szűrőtakarítás, állott víz, lágyítás ilyenekben képben vagy ? Baktérium tevékenység mit ártalmatlanítanak ezek megvannak?

2013. ápr. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 izomszörp ***** válasza:

Nem értetted a lényeget!!!

El fog pusztulni az összes nagy valószínűséggel!!!

Minimum 70 literben kellene tartani neonhalat!

Csoport: Pontylazacok

Származás: Dél-Amerika; Az Amazonas felső folyása.

Testhossz: 4 cm

Természetes élőhely: Árnyékos vizek.

Viselkedés: Társas, rajokban él.

Táplálkozás: Mindenevő, kedveli a kis legyeket (drosophilia).

Szaporítás: Nehéz.

Medence: Minimum 70 literes

Halnépesség: 90 literre 10-14 hal

Dekoráció: Sötét talaj, gyökerek, sok növény.

Hőmérséklet: 20-24°C

pH: 6,5-7,2.

Keménység: 10-15 NK°

Várható életkor: 5-8 év

A vörösneon és a neonhalak (utóbbi hűvösebb vizet kíván) a két legismertebb pontylazac. A nőstény abban különbözik a hímtől, hogy az oldalán végigfutó kék csíkja görbe, s hogy felnőtt korában kövérebb a hímnél. A vörös neonhalhoz hasonlóan kedveli, ha a kiúszótér elég hosszú. Régebben nehezen tenyészthető halnak hitték, de mára ennek a feltevésnek az ellenkezője is bebizonyosodott, tenyésztésben már némi gyakorlatot szerzett személyeknek nem okozhat gondot. Gyakrabban és nagyobb mennyiségben, sőt általában olcsóbban szerezhető be, mint a vörös neonhal, hisz az valamivel nehezebben tenyészthető, kissé igényesebb. Ha sikeres szaporítást akarunk, különítsük el a szaporodó párt egy medencébe, melynek az aljára előzőleg egy műanyag rácsot helyeztünk, hogy a szülők ne tudják majd felfalni az ikrákat. A víz tartalmazzon ásványi anyagokat (keménysége 0,5-2 NK°) s a pH-ja 5,8 körül legyen. Egy tőzeglemezzel biztosítani tudjuk, hogy a pH alacsony maradjon, s ezzel csökkentjük annak az esélyét, hogy az ikrák megpenészedjenek. A medencét el kell sötétíteni, mert az ikrák nem fejlődnek fényben. Az ivadékokat etessük infuzóriumokkal, később pedig sóféreglárvákkal. A gyakori vízcsere s a víz keménységének fokozatos növelése kedvez az ivadékok növekedésének.

2013. ápr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Semmit ne vegyél nekik mert nem fogják megérni, most mondhatnám hogy vannak pdf ek abba le vannak írva a dolgok,de mire értelmezed üres az akva, most ráérek kivesézhetjük csak kell hogy honnan induljunk "0"-ról vagy valami megvan
2013. ápr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

A halas boltos azt mondta,ő is sima lágyítatlan csapvízbe rakta őket.És a boltban is kb 30 liter vízben voltam 20an...

Ő azt mondta,ha van cserélgetve a víz,és rendesen vannak etetve,akkor így felszerelésestől nem lesz gond.

2013. ápr. 19. 19:20
 9/23 anonim ***** válasza:
A halboltot felejtsd el hogy mit mondtak, ha jót akartak volna nem adták volna oda a halakat friss aksiba, írd le mibe vagy képben utána bevésem ide az instrukciókat és nem lesz gond.
2013. ápr. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Akkor melyik legyen? a halboltos, vagy itt kérsz segítséget.
2013. ápr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!