Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tört már el véletlenül az...

Tört már el véletlenül az akváriumod?

Figyelt kérdés

Nézegettem vidiket a neten, és erre találtam:

[link]


És egyaránt sírok, és nevetek. Belegondoltam, hogyha, eltőrne az én 120 literesem így... én kb. kómába esnék!

Vagy, ha arra nyitnék be a szobámba, hogy halak a földön, víz a padlón, tőrőtt akvárium... Engem intenzívre vinnének!

Egyáltalán, ha véletlenül ilyen törrténne, akkor mit lehet tenni? Halakat gyorsan egy vödörbe?


2009. szept. 25. 13:20
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
nekem igen tört már el évekkel ezelőtt kb eméter széles volt az akvárium és fél méter magas tele szép halakkal nem tudom hogy történt pedig pont láttam megrepedt az üveg és eltört az egész az összes hal meghalt mert már nem tudtam őket megmenteni szerintem az egész a víz nyomásától történt azóta nincs is halam
2009. szept. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

lol :D xD



Ismerősünknek a lábára esett.

Nemcsak az üveg tört el, és nem csak a halak döglöttek meg, a lábfeje csontja is megrepedt.

Ígyhát nem a hal rédekelte leginkább :D

2009. szept. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az függöleges éle nyilt ki egy 200 lieteres akváriumnak, éppen ott voltam. A halakat egy vödörbe tettem, a padlószönyeget feltéptem, kidobtam, a szobát napokig szellözettem, másnap egy ujat vettem , berendeztem és a halakat is beraktam. Azóta sind semmin baja, meg a halak is túlélték. (Csak én kaptam majdnem idegrohamot...)
2009. szept. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is tört már el akvárium húsvét első napján. Nem voltunk itthon és itt a falunkba lakik bátyám barátnője és lementünk hozzájuk bulizunk. Egyszer mikor hazajöttem nem tudom már h miért olyan 9 óra fele azt vettem észre hogy a szobámba a halak ott döglődtek a szőnyegen a víz meg elárasztotta az egész szobát. Ja és az volt az egészbe a legjobb hogy nem a ragasztásnál tört el hanem az üveg közepén. De a halak 80% még pont megtudtam menteni beletettem őket egy kisebb akváriumba és kész. De azóta nagy örömömre van egy 120 l-es akváriumom :):):)
2009. szept. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekünk is egy 150 literes, megrepedt az alja, ömlött a víz, a szennyes ruhákkal itattuk fel, de attól függetlenül a szoba vízben állt. Egy hal maradt meg, azóta is csak ő van, egy picike akváriumban.:)
2009. szept. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nálam a középmerevítő engedett el, akkorát szólt mint egy puska.Az aksi eleje a ragasztásnál végigrepedt, de nem öntötte el a szobát, mert gyorsan leengedtem a víz háromnegyedét és akkor megszűnt a szivárgás.Szegény halak ott pislogtak 10cm -es vízben 3 napig.
2009. szept. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a koliban volt egy 40 literes, aminek megrepedt az alja.

kb fél óra volt amíg összeszedtem a halakat, felnyaltam a szobát, de nem alapszinten leizzadtam.

Még aznap el a díszállatoshoz és vettem egy másik aksit.


A régit később megragasztottam, és így lett 2db 40 literes aksi a szobánkban...

2009. szept. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak egy 15 literes akvárium tört el amikor takarítottam és öntöttem ki a vizet belőle!A kezembe marad egy darabja!
2009. szept. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Uh,hát ez nagyon durva...Nekem nem volt ilyen még szerencsére.Ne is legyen,senkinek se:).Amiröl hallottam hogy ngyon törős,az a gömbaksi,egyszer odavágod,és repül a pi*ába:).Ez durva videó,komolyan a szivemhez kapta,pedig nem az én aksim vlt,és nem az én halaik,de a hülye nem hogy a lukat beogta volna valamelyest amég jön az anyja a vödörre.Üdv Lucky(bár lehet nekem se lett volna hozzá lélekjelenétem.:D)
2009. szept. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Rákerestem a neten,és ezt találtam,ugyhogy,ez legalább jó hír a vízkár esetére:):

AKVÁRIUM TÖRÉSE, REPEDÉSE OKOZTA VÍZKÁR


Biztosítási esemény: A kockázatviselés helyén elhelyezett akvárium üvegezésének törése, repedése, az üvegfelületek összeillesztésénél, a ragasztás, tömítés szivárgása.

A biztosító szolgáltatása: Megtéríti a biztosító az akvárium törése, repedése, a ragasztás, tömítés hibája miatt kiáramló víz által, a biztosított vagyontárgyban okozott károkat.


5.1. Nem téríti meg a biztosító, az akvárium üvegezésében és tartalmában (halak, növények, szűrők, egyéb felszerelések) keletkezett károkat.

2009. szept. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!