Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fémrudas medencéből lehet...

Fémrudas medencéből lehet nyári halastavat csinálni teknősöknek és/vagy halaknak?

Figyelt kérdés

Nem tűnik rosszabbnak, mint egy kerti tó, ami tízszer annyiba kerül és akkor még a szűrés meg sincs hozzá. Csak nem olyan stabil, de merevíteni ki tudom. Szerintetek?

[link] Ilyenre gondoltam.


2013. ápr. 21. 17:39
 1/8 dirtboy ***** válasza:

halaknak lehetne de nem ajánlott.

teknősök kilőve mert szét szednék a karmaikkal.

a halaknak azért nem valami jó mert nagyon felmelegszik a víz egy ilyen medencében ami oxigén hiányos vizet eredményez.

a másik meg hogy télen hová raknád őket mikor már medence nem lehet?


szerintem áss egy kisebb kerti tavat legalább 1m mélységűt ezt tófóliával béleld az nem olyan drága mint a kész tómeder vagy pedig betonozd ki.

olcsóbb tófólia beszerző hely pl.

[link]

2013. ápr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Télen akváriumba kerülnének, ahol most is vannak. Ez csak egy ilyen kis nyári extra, hogy nagyobb helyen lehessenek. Innen képről mondjuk nem tűnik olyan gyengének, hogy a teknősök kikarmolják, de elhiszem. Hogy ne melegedjen fel, tudom árnyékba is tenni. Azért nem szeretnék rendes kerti tavat, mert pár év múlva költözöm és nem szeretnék hiába dolgozni vele. Amúgy nem tudnám valahogy megerősíteni a teknősöknek? Mert ők azok, akik már kinőtték a helyüket.
2013. ápr. 21. 18:39
 3/8 dirtboy ***** válasza:

ááá teknősnek egyébként is alkalmatlan,azoknak ki is kell tudni mászni belőle,kerti tavaknál is többet vannak a tó mellett mint a vízben.

na meg szöknek is,azokhoz komoly kerítés is kell,olyan ami le van ásva mert akár át is ássák magukat a tekik.


nekem a tavam 21-23 köbméteres,nagyrészt 194cm mély,úgy 70%van árnyékban nyáron.

24-25fokig is felmegy ennek ellenére a vízhőfok a felső 40-50cm en.

egy ilyen ami teljes egészében a földfelszín felett van nem is annyira mély az hiába van árnyékban akkor is 30fok fölé fog menni a hőfoka.


ha költözés lesz akkor szerintem érdemesebb lesz már majd az új háznál csinálni egy tavat addig pedig gyűjteni rá.

most még el leszek az akváriumban,jövőre meg birtokba veszik a tavukat.

2013. ápr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ. Akkor ez úgylátszik mindenképp felejtős, mivel ráadásul hidegvizi halakat tartottam volna benne. Teknősöknek valamilyen úszó kimászóra gondoltam volna. Kerti tavon kívül valami más ötleted nincs, ami "mozgatható"? A teknősöknek már az a baj, hogy elég sürgős lenne. Túl kis helyen vannak ahhoz képest amekkorák.
2013. ápr. 21. 19:58
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és mégvalami. A tó amúgy nem melegszik fel? Én sajnos nem fogok tudni 20 köbméteres tavat csinálni. Ráadásul a fólia is fekete. Vagy például egy ilyen előre készített öntött kertitó még ráadásul nem is olyan nagy. Ugyanúgy fenn áll a túlmelegedés veszélye, nem? Ezt hogy tudnám megoldani?
2013. ápr. 21. 20:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs ugyan teknősöm, de szerintem egy közepes felfújhatós gyerekmedence is jó lenne, ha árnyékos helyre teszed, hűvösre, de köré valóban komoly kerítés kell. Csinálsz rá osb-lapból vagy parafából egy rámpát, amin ki-be tudnak mászkálni és egy vízen úszó darabot, hogy tudjanak napozni. Szerintem nem fogják a falát kilyukasztani. :)
2013. ápr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 dirtboy ***** válasza:

egy kész kerti tó elég drága,fóliásból 10edéért meg tudod csinálni de teknősöknek tökéletes egy kisebb pl 500literes tó is,azt nem tudja szét karmolni.

felmelegszik azokban is a víz igen de nem annyira mint egy olyanban ami a föld felett van,a föld hűti alulról és oldalról még egy medencét semmi nem hűti oldalról.

2013. ápr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja értem. Hát igen a teknősöknek pont nem baj, ha felmelegszik, de ők szaggatnak, a halaknak meg baj ha felmelegszik, viszont ők nem szaggatnak szét semmit. Meglátom. Lehet, hogy keresek valami erős falú medencét addig is amíg nem tudok kerti tavat csinálni és majd valahogy hűtöm a halaknak. De kerti tó mindenképp kell. Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 21. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!