Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a teendő, ha a jávai moha...

Mi a teendő, ha a jávai moha pecsétalgás lett?

Figyelt kérdés
Küzdök egy ideje ezzel a fránya algával, vettem nagyobb szűrőt, gyakrabban takarítok, lepucoltam teljesen a redmoort, stb. De úgy látom a jávaira minden áron vissza akar mászni. Mit lehetne tenni? világítás 40 w. A többi növényem nem algásodik.
2013. ápr. 24. 14:47
 1/7 YourDestiny ***** válasza:
Sok mindent hallottam már, zöld szőrtől a fuzz algán át az akancsalgáig, de pecsétalgáról még soha. Valószínűleg nem is ez a neve, szóval előbb azonosítsuk be, milyen algáról is van szó valójában.
2013. ápr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Pecséttt... :)


Hülye vagyok, ecsetre gondoltam, nem tudom miért írtam pecsétet :)

Jó hogy szóltál!

2013. ápr. 24. 21:48
 3/7 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem nem ecset lesz. A jávaira nem mászik az ecset, viszont nekem is volt már dolgom hasonlóval. Szintén szürke, szőrös, de nem ecset, hanem inkább szakállalga, vagy más. Pontosan nem tudtam beazonosítani, de a sűrűbb vízcsere nálam eltüntette. Nincs sok bomló növényi rész? Esetleg nem szenved valamelyik növényed, vagy nem tápozol túl? A 40 Watt fény mekkora akváriumon van?
2013. ápr. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

120 liter. Tudom ez kevés, csak momentán ezen nem tudok variálni. A növényeim, pl. valiznéia nagyon szépek, a red mootomat szállta meg az alga. Lehet akkor az is ez a szakáll. Vagy az ecset, ez meg szakáll ( a jávain).

AMúgy nemrég mértem, nagyon rossz a ph-ja és az nk-ja a víznek. Hétvégétől minden vízcserénél fogok adni ioncserélt vizet is az akiba, csak még a pontos arányokat nem tudom. A ph a max volt, amit ki tudott a neptun mutatni, az nk 30 feleti. Bár tény hogy itt a csapvíz borzalmasan kemény.

Arra gondoltam, minden vízcseréhez (30%) adnék 5 liter ioncserélt vizet. Ettől elvileg javulni kell előbb utóbb mindkét értéknek, s ha ez beválik, s jók lesznek ezek az értékek, teszek majd bele növénytápot és carbot. Talán ettől az alga is eltűnik. Jó ez ígyszerinted? Előre is köszi

2013. ápr. 25. 21:40
 5/7 A kérdező kommentje:
A mondókám elején a keveset arra írtam, hogy a 41 w kevés ebbe.
2013. ápr. 25. 21:41
 6/7 YourDestiny ***** válasza:

Hát enyhe lágyítástól nem hinném, hogy az alga eltűnne, de a 30 nk rengeteg, azon lágyítani kéne. A Neptun teszt 7,5-ig még tudtommal, ráadásul marhaságot mutat, ne higyj neki. Szerintem az a pH van 8 is. A fény kevésbé igényes növények mellé megfelelő. Ha nincs külső szűrésed, legelőször azt kéne beszerezni, belsővel nem tünteted el az algát, hacsak nem csinálsz egy házi matten megoldást vagy hasonlót. Az én jávaimon így nézett ki ez a marhaság, a bal felső sarokban látsz egy kicsit sűrűbb bozótot rajta, máshol ritkák a szálak:


[link]

2013. ápr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Külső szűrőt sajna nem tudok betenni, viszont beteszek még egy belső siporaxal és perlonvattával, talán az segít. Igen, ilyenek az algák, csak még rövidebbek. Köszi
2013. ápr. 26. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!