Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől pusztultak el a guppi fiúk?

Mitől pusztultak el a guppi fiúk?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kezdő akvarista vagyok, van 2 fiú és 3 lány guppim, tegnap elpusztult az egyik fiú, és a másik is elég gyengének tűnik, az aljzaton fekszik, egyébként semmi külső elváltozás nem látható rajta. Az akvárium 84l-es, megfelelő szűr és fűtő van hozzá, hetente részleges vízcsere, állott vízzel, lemezes táppal etettem őket. Rendesen szoktattam be őket, nem rögtön be az akváriumba, amikor hazahoztam őket. Az akváriumot is járattam 2 hétig, mire halakat vettem. Tanácstalan vagyok, kérlek segítsetek. Egyébként a lányokon nem látszik, hogy betegek lennének.

2013. ápr. 25. 10:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem túl megfelelő ha csak egy fajta ételt adsz nekik mindig. Adj nekik szúnyoglárvát is fix-et és Sera színfokozó sem árt. Sera árul kevertet is ami tartalmaz növényi táplálékot színfokozót és miegymást ami nagyon jó a halaknak én azt javasolnám neked. Amúgy hány fokos a vized? 24 fokos vizet kedvelnek a guppik. Hirtelen hőváltozásnál könnyen meg is fázhatnak ami gyakran halálos lehet náluk. Én csak ezeket tudom tanácsolni.
2013. ápr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. 24C-ra van állítva a fűtő, tehát a hőmérséklet állandó. Az általad leírt tápokat neonhalaknak is adhatom? Mert pont tegnap vettem vörös neonhalakat. Gondolod hogy az eledel miatt pusztult el?
2013. ápr. 25. 10:35
 3/12 anonim ***** válasza:

Mennyi ideje vannak benne? Nem régóta gondolom, ennyi idő alatt az egysíkú táplálás nem öli meg csak úgy. Meg amúgysem halnak bele ilyen egyszerűen.


Lehet alapból beteg volt a halad. Vagy lehet túl etettél?


Esetleg még a víz nem volt beállva rendesen, 2 hét kevés idő a bacik rendes kialakulásához. Szórtál be kis mennyiségű halkaját míg nem volt benne hal? Mert ha csak állt a víz, attól még nem alakult ki semmi az akváriumodban.

2013. ápr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem szórtam bele előtte halkaját, a szűrő ment és a növények voltak csak bent. A halakat pedig nagyjából 1 hete telepítettem. Egyszer etettem őket naponta.:(

Mit tegyek, hogy a többi ne jusson erre a sorsra?

2013. ápr. 25. 13:20
 5/12 Pendulum92 ***** válasza:

" Kezdő akvarista vagyok" "megfelelő szűrő"


Ez a kettő együtt nem szokott jó dolgot takarni.


Pontosan milyen szűrés?

2013. ápr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Aquael Fun 1-es. "Örököltem" az akváriumot és a szűrőt is, mielőtt elkezdtem a telepítést, elolvastam és a szűrő telejsítménye elvileg pont jó az akvárium méretéhez.
2013. ápr. 25. 13:43
 7/12 anonim ***** válasza:

Na most az a helyzet nem rég volt egy ilyen kísértetiesen hasonló kérdés, van egy nitrogén ciklus, az durván a 10. napon indul el és a nitrit szint a 20. nap után tetőzik, mivel nem etettél ezért ez nálad csúszik rendesen, kb most az ammónia mérgezés környékén lehetsz, ez után azonban jön a nitrit mérgezés is hozzá, a fan 1 játékszer egy 84 literes akváriumban.


Nézd át mentsd el amit lejjebb írok, tartsd be a dolgokat, DE ELŐBB FUTÁS SERA NITRIVEC baktérium kultúráért!!


Lentieket én írtam egy előző kérdésnél rád is ezek vonatkoznak, szeretem a halakat ezért egy délutáni akvarisztika sos gyorstalpaló, pár dolgot át írtam ami téged érint.


Ezt másold ki és mentsd le valami doc-ba


Valahogy így kellett volna csinálnod:


1.töltsd fel az akváriumot szoba hőmérsékletű vízzel (sokkolhatja az élő növényeket a hideg víz)

2. indítsd el a szűrőt éjjel nappal menjen (ha estére kihúzod elpusztulnak a szűrőd szivacsába a baktériumok amik a későbbiekben lebontják a halaid ürülékét)

3. indítsd el a fűtőt 25-fokon menjen non stop(a baktériumok sem szeretik a hideget és a növényeidnek se tesz jót)

4. indítsd el a levegőztetőt, ha nincs úgy állítsd be a szűrődet hogy fodrozza a vízfelszínt (a baktériumoknak és a növényeknek szükségük van főként az éjszaka folyamán oxigén utánpótlásra)

5. minden nap szórj a vízbe egy csipet lehetőleg állati eredetű haltápot (így biztosítasz a baktériumomnak lebontani való anyagot, a növényi táp megnöveli a foszfát szintet ezért kell állati szárított kukac,bolha, szúnyog bármi)

6. 3-4 hét után ha azt látod hogy a vized kristály tiszta,

erdei föld illata van akkor mehetnek bele a halak egy szűrőtakarítás, majd egy-két nap múlva 30% vízcsere után.

7. Nagyon mértékletes etetés az első időszakban 1-2hét, és a kereskedésből mikor elhozod ne egyből az akváriumba hanem várd meg míg leürítenek ne terheljék egyből a fő akváriumot.

8. heti 30% vízcsere állott vízzel, ha szűrőt akarsz takarítani azt soha ne a vízcsere napján és csak akváriumvízbe szabad kimosni.(tálba merj ki vizet)

9. ha látod hogy 1-2 hónap múlva a szűrőd szivacsa nagyon összeesik akkor tehetsz be mellé vagy alá még szivacsot de a réginek mindenféleképp maradni kell.

10. ha vannak élő növények napi 8-10 órára kapcsold be a világítást.

11.Bárminemű gyógyszer, fertőtlenítő, esetleg klóros víz, tönkre teheti az egész kialakult flórát, ezért ezeket kerülni kell a fő akváriumban.(beteg halakat lavórban, vödörben,karanténos akváriumban kezeljük,a klór mentes víz az legalább 24-órát állt víz)


Most jön ami rád vonatkozik:

Na most ez úgy néz ki van a fehérje(Ürülék, haltáp maradvány, növényi maradvány) ez bomlásnak indul, ammónia(halakra mérgező) majd nitrit,(szintén mérgező) majd növényi eledel "nitrát" nitrogén lesz belőle, vannak a baktériumok azok ha megfelelő az ajzat akkor abban, a vízben, a szűrőben telepednek le, ők azok akik ártalmatlanítják a bomlásnak induló anyagokat hogy egészséges legyen a víz.


Amit tehetsz: mivel benn a halak ezért elindult a fehérje termelés, amiből ammónia lesz ami mérgező a halakra nézve, baktériumok viszont csak a 10. nap után jelennek meg vegyél egy sera nitrivec nevű baktérium kultúrát, használatija kuka, minden nap adnod kell a vízhez 1-2 millilitert, nagyon fel kell rázni, ez tartalmaz hordozó anyagot is, lehetőleg etetés után 5-10 órával, annyit adj hogy a kis flakon fogyjon el 3-hét alatt, szűrő tisztítás normál esetben szűrőt akvárium vízben kimosni és rá 2-3 napra részleges vízcsere így hagyunk a baciknak elég lebontani valót hogy a tisztítás után szaporodjanak.

Nálad első 30 napban heti 2x15% vízcsere és a második vízcserénél lehet egyben szűrőt is takarítani mivel több a méreganyag mint a baktérium így mehet egybe, de csak óvatosan nyomkodd ki és csak akvárium vízbe a klóros víz kiirtja a baktériumokat. Növénytápot ne használj három hétig, semmi adalék nem kell.


Aljzatot nem birizgálni szintén legalább 3-hétig.

Kaja annyit adj amennyit megesznek 2 perc alatt és tarts két naponta koplaló napot kibírják

Alga: ne akarj megszabadulni 3 hétig tőle szeretik az ammóniát ha már van algád azt jelenti sok ammónia van a halaid az algának köszönhetik hogy élnek.

Halak semmiféleképp ne vegyél több halat várd meg míg letelik innentől a 3 hét


A fan1 szűrőt nem ártana tuningolnod és két ilyen szűrő kellene ez így harmatgyenge lesz, egy példa:

[link]

2013. ápr. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Most ez itt azért sos játék, ha nem lépsz valószínűleg mindegyik halad elpusztul, sera nitrivec: elsőnek lehet a használati szerinti dózis, utána amit írtam minden nap, és nagyon rázd fel, fehéres lesz a víz tőle, ki fog tisztulni pár óra alatt, ha opálos marad az annyit jelent hogy nem elég a szűrőfelületed, biztos hogy nem elég.
2013. ápr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Rendben lementettem, köszönöm a gyors válaszokat, remélem meg tudom menteni a többieket. Köszi még 1szer.
2013. ápr. 25. 16:28
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért majd egy fejlemény érdekelne, pár hét múlva beihatnád mizu. A friss kommenteket látjuk hetek hónapok múlva is.
2013. ápr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!