Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehetséges lenne, hogy kis...

Lehetséges lenne, hogy kis garnéla, vagy inkább más lehet?

Figyelt kérdés
Ma cseréltem a garnéláimnál vizet. Tegnap odakészítettem két vödör vizet és az egyikbe beletettem a garnélakat és egy porlasztót, amíg takarítottam az akváriumot. Amikor vissza akartam rakni őket, találtam vagy egy tucat kis élőlényt, de a kinézete miatt nem vagyok benne biztos, hogy garnéla-e, mert nem hasonlít egyik garnélámra se. 3 rili és 3 red cherry garnélám van, ezek a kis élőlények meg sárgás-zöldes színűek, a hátukon végigfut egy csík, van olyan, amelyik vékonyabb, van olyan, amelyik kicsit vastagabb, viszont lábakat nem láttam. A farkuk meg sötét színű, ezért rilire gondoltam, de mivel kis garnélám csak egyszer volt és azt is már csak akkor vettem észre, amikor már halványpiros volt, ezért nem tudom, hogy tényleg garnélák-e. Meg nem is láttam a nőstényeken petéket, pedig gondolom azok elég feltűnőek. :D Képet is probáltam készíteni róluk, de annyira picik, hogy nem látszódott belőle semmi.
2013. ápr. 28. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
valószínű hogy kandicsok
2013. ápr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Próbálj felszívni belőlük egy nagyobb fecskendőbe, vagy befőttes üvegbe és erős fénynél vizsgáld meg őket. A pici garniknak már bajuszuk is. Szerintem ha kis garnélák lennének akkor egyértelműen fel lehetne ismerni őket.

De ha csak garnikat tartasz és amikor kiszedted őket a vízből és nem tűnt fel semmi, akkor lehet mégiscsak elkerülte a figyelmedet egy petés nőstény. Így kép nélkül (amit elhiszek, hogy nehéz készíteni) nehéz lenne megmondanom.

2013. ápr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Platypus ***** válasza:
Ha a rili garnélák piros rilik, akkor az utódok is pirosak lesznek valamennyire, nem várhatóak sárgás-zöldes porontyok. De a legjobb lenne, ha valahogy lefotóznád őket, az sem baj, ha elmosódott kis foltok, mert még egy körvonal is többet mond a semminél.
2013. ápr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sikerült egy egész elfogadható képet csinálnom: [link]
2013. ápr. 28. 18:39
 5/12 kizártdolog válasza:

Szitakötő lárva?

Ha az, akkor gyorsan ki velük onnan, mert nagyon veszélyesek!

2013. ápr. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 kizártdolog válasza:

Nem akarlak riogatni, de találtam neked egy képet, amin szitakötő lárva van és szerintem nagyon hasonlít a te képedre.


[link]

2013. ápr. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy szitakötő, panelban lakom, ide csak nem jutottak be,de azért köszi a választ.
2013. ápr. 30. 20:11
 8/12 kizártdolog válasza:

Nem is az ablakon mennek be:)

Másnak is volt már az akváriumában, csak éppen az átváltozás más fázisában talált rá. Leginkább növények telepítése során kerülhet az akváriumba.

2013. ápr. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát, ha növényekkel együtt kerülhet be, akkor főleg nem tartom valószínűleg, hogy az, mert már hónapok óta nem vettem növényt. :) 3 gömbmohán kívül nincs más növény az akváriumban. De azért majd biztos ami biztos, még jobban figyelni az akváriumra.
2013. ápr. 30. 23:28
 10/12 kizártdolog válasza:

Úgy van figyelned kell, de legjobb lenne, ha inkább kiszednéd őket (legfeljebb külön tartod és megnézed, hogy változnak át). Hónapokkal ezelőtt is bekerülhettek sajnos:(

Itt mindent megtalálsz ezekről a "vérszomjas" betolakodókról:


[link]

2013. máj. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!