Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tegnap kaptunk 5 kis red...

Tegnap kaptunk 5 kis red cherry garnélát. Kb 1cm-est. Ma reggelre 3 meghalt, egy eltűnt, volt köztük egy ikrás is ő még él, de elfekszik és szerintem ez nem természetes. MI lehet a gond? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
25 fokos vízből jöttek és halak nélkül tartották. Nekünk az akváriumban vannak mollyk, plattik, ancik és guppik, a víz 25-26 fokos, növények vannak. amikor beraktam az aksiba a halak oda mentek megnézték őket, 1x-1x odacsíptek de később már nem törődtek velük. mi lehetett a gond? úgy sajnálom őket... :(

#halak #tartás #red cherry garnéla rák
2013. ápr. 11. 13:18
 1/7 Platypus ***** válasza:
Vagy nagyon eltért a vízminőség az eddigi helyük és a ti akváriumotok között, vagy nálatok rossz a vízminőség. Meg kéne méretni egy halas boltban az ammónia és a nitrátszintet.
2013. ápr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell rossz vízminőség a garnélák elhullásához, elég a hirtelen stressz is. És nálad annak nagyon is ki vannak téve. A mollyk, guppik, plattik egyaránt veszélyesek rájuk, úgy be tudják stresszelni őket, hogy csak na. Én ekkora halak mellé már csak Amano garnélákat tennék, Rc-ket semmiképp.


Szerintem ez lehet a gond. Amelyik elfekszik, valószínű, hogy nem húzza már sokáig.


Van az aksidban moha, vagy valami nagyon sűrű növény, amibe el tudnak bújni?

2013. ápr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. még mindig él az ikrás, de néha elfekszik... a másik is meg lett ő jól van elbújt egy csigában. már külön raktam őket a halaktól. igen van moha is meg hínárféle. a többi nagy leveles.

ezt a vízminőség ellenőrzést bárhol megcsinálják? van vízszűrőm, meg előtte nap cseréltem le a víznek a 40%-át kb.

2013. ápr. 11. 15:30
 4/7 Platypus ***** válasza:

Ha a halak stresszelnék őket, az abban nyilvánulna meg, hogy elő sem bújnának a legsötétebb lyukból. Hirtelen halált ez nem okoz. Stressz lehet, de semmiképpen sem a fenti értelemben, hanem a régi otthonuktól szélsőségesen eltérő paraméterekre értve. Például más volt a vízkeménység vagy a pH.


A nagyobb boltokban megmérik az ilyesmit, de nem mindenhol foglalkoznak vele.Amúgy mekkora az akvárium és mennyi hal van benne?

2013. ápr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
50literes, 6 hal és kettő kis anci. nemtudom, pont előző nap cseréltem vizet is majdnem félig és megy a szűrő is. én tisztának látom a vizet. a halak jól vannak. sajnos ma reggelre a másik két rák is meghalt. nem értem ennyire rossz lenne a víz? pedig külön voltak már. :(
2013. ápr. 12. 10:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott még valami: használsz valamilyen vegyszert (növénytáp, vízkezelő stb). Mert lehet, hogy az tett be nekik.


Vízcserét milyen időközönként, és mennyit csinálsz? Hova kerültek át? Ott állott volt a víz? Szűrés volt?

2013. ápr. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
pecccchhhh
2013. ápr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!