Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi dekoráció? Faágakat...

Akváriumi dekoráció? Faágakat és követ hogyan főzzek ki vagy a követ csal fertőtleniteni kell?

Figyelt kérdés
2013. máj. 1. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Már írtam választ, csak fennakadt valamilyen társasági szűrőn, gondolom idegen szó miatt, írtam pár sort hogy honnan nem ajánlatos köveket ágakat gyűjteni, moderátor ellenőrzi utána megjelenik.
2013. máj. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van aki sós vízben főzi ki, van aki sima vízben, ettől fontosabb hogy milyen ágakról és kövekről van szó.


A kövek olyan helyről származzanak ahol üzemagyagot és vegyszert nem használnak, példa vasúti pályamunkások gázolajjal és petróleummal közlekednek a sínek mellett váltó karbantartás idején, tehát nem célszerű vasúti töltésről szedni. Fontos a mésztataralom, ecettel ha pezseg a kő akkor nem jó, keményíti a vizet.


Ágaknál fontos hogy permetszer mentes legyen, ha parlagon levő helyről származik lehetőleg ne legyen körülötte szántó föld, mivel ott is használnak növényvédő szereket, ha gyanúsan gyom mentes a környezet akkor az utalhat gyomirtó használatra is, és fontos hogy keményfa legyen.

2013. máj. 2. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak még egy dolog, tényleg csalogató a vasúti töltések bazalt kövei, van egy furgon méretű gyomirtó vonat az időszakonként végigszalad a síneken, volt már szerencsém ülni egy ilyenen, tájvédelmi körzetekben nem gyomirtózzák a síneket példa Gemenc.


Csak azért írtam mert ezeket a kérdéseket többen olvassák.

2013. máj. 2. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most szedtem néhány követ a sziklakertünkből remélhetőleg nem permetszeres.
2013. máj. 2. 06:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!