Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízszintjelző készülék, vagy...

Vízszintjelző készülék, vagy átlátszó vödör?

Figyelt kérdés

Kéne nekem egy olyan elektronika, ami ha lement a vízszint alacsonyra, akkor felgyulladjon egy led.


Vagy ha nincs ilyen, akkor kéne egy nagy átlátszó vödör.


Tudsz ilyet? Hol lehet kapni?



2013. máj. 3. 22:31
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Csak nem jó a led, mert az a cél hogy odaállsz az akváriumhoz látod hogy az üzemanyag szint mutató tartalékon van, föntről elkezded visszatölteni lefolyik alulra és addig töltöd pl amíg a mutató teli tankot jelez.


Lednél két led kell, egy a szint csökkenésre világit egy pedig ha elérted a szintet, vagy kinyitod a szekrényt és figyeled meddig töltöd a vizet, de te pont ezt szeretnéd elkerülni.

2013. máj. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Te tudod melyiket választod, szerintem az üzemanyag szint mérő se rossz, de a kiegyenlítő biztonságosabb és praktikus, csak esztétikailag kell megoldani ha nem fér el lenn
2013. máj. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Jó az a kép amit szerkesztettél, csak ha kontakt hiba van töltésnél elúszik a szekrény, ha meg nem jelez kipusztulnak a bacik
2013. máj. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
hát igen ez igaz
2013. máj. 4. 23:34
 25/33 anonim ***** válasza:

Látom kevesen figyeltek fizika órán, nem kell egyébként hogy mindenkinek menjen.

Én tudtam hogy tengervízről van szó azért is emeltem ki nagy fontossággal a vízbontást, mint kellemetlen melléktermék ha nem figyelünk.

Szén elektróda azért nem jó, mert a szén egy reaktív anyag. Viszont a ko-s (saválló) elektróda nem fog reakcióba lépni semmivel az 100%

Mivel a víz sót tartalmaz, így jobban vezeti az elektronokat. Ezáltal pontosabban szabályozható az elektródák távolságával az érzékenysége.

És igen, lehet kapni a Nivelco termékei közt egy csomó szintszabályzót, amik csak jelszinten üzemelnek, így még mikroamperek sem folynak. De ez más tészta, az elv ugyan ez. Egyébkén én ezzel csinálnám.erről van szó.

[link]

Annyira csekély az áramfelvétele.....

Másrészt az áram nem hülye. Arra megy amerre, a leg rövidebb.

És hogy a kérezőnek is válaszoljak, és égnek álljon a hátán a szőr, az elektródákat a víz fogja összekötni. Amint a rövidebb elektródát elhagyja a víz az áram megszűnik. Jelzem 12V és 0,000001A ról van szó. A sós vízbe mártott elektródák egy csomó lehetőséget nyújtanak számodra. De erről szerintem reggelig írhatnék.

2013. máj. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Demente. Van itthon egy ilyenem.


Ezzel nem lehetne megcsinálni?

[link]


Van rajta két pöcök, ha rárakom mindkettőre az ujjam és izzad, akkor világít a led. Ha nem izzad, akkor nem világít.


De ha a két pöcök közé tenném a vizet, ugyanaz lenne, nem?


Van rajta egy poti, amit lehet állítgatni, hogy mekkora ellenállásnál kezdjen égni a led. Nem próbáltam ki, csak hátha jó ez valamire. Mittudomén, csak egy ötlet.

2013. máj. 5. 05:16
 27/33 A kérdező kommentje:
És sima rozsdamentes hegesztő pálca, elektróda helyett nem jó?
2013. máj. 5. 05:25
 28/33 anonim ***** válasza:

Igen az elv ugyan az. Bőrünk szigetelését a nedvességtartalma határozza meg. Viszont baj lehet hogy ez a kötyü elég érzékeny. Elmondom miért.

A folyadékba, vízbe mártott elektródák közti ellenállást nem csak úgy tudod növelni, hogy az elektródákat távolítod egymástól, hanem azzal is hogy mennyire mártod őket vízbe.

Tehát neked csökken a vízszint, akkor előfordolhat hogy a led akkor is világít ha ugyan még nem érte el a minimum határt. Ki kell próbálni.

Lehet variálni, mer egy csomó megoldás van rá.

[link]

Csak drága.

2013. máj. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Ja igen Rozsdamentes hegesztőpálca. Arra gondoltam én is. az a legegyszerűbb. Pici tapadóval rögzíteni...Azt "rohadel" ahogy mondani szoktam. Ja, ha van bevonat az elektródán azt célszerű leszedni róla. (Awi pálcánál ez nincs.)
2013. máj. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Melyik anyagösszetételű rozsdamentes awi pálca lenne jó?


Van sokféle, de itt ezeket lehet kapni:

308, 308 L, 316 L, 316 LN, 347, 316 TI (ez titániumot is tartalmaz)


Nem tudom melyik vezetné legjobban az áramot. Vagy az mindegy? :D

2013. máj. 5. 13:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!