Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja a sziámi...

Mi lehet a baja a sziámi harcoshalamnak?

Figyelt kérdés
A sziámi harcoshalamon megjelentek pici apró fehér pöttyök. Most a szája is kezd fehéredni. Mi lehet a baja? A kisállat kereskedésben szokásos vitaminokat adtak.
2009. szept. 28. 21:56
 1/7 Salx Narval ***** válasza:
Rossz tartási körülmények, vagy gondatlan telepítés miatt,(új növény, hal) darakóros lett.Amennyiben a szája is kifehéredett, még egy vattaszájbetegség is elképzelhető mellette.Gyógyszeres kezelés kell és meg kell szüntetni a kiváltó okot,okokat.SN.
2009. szept. 29. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Már legalább 1 éve megvan, és még nem volt vele gond. Egyedül van egy 40 literes akváriumban, és eddig jól érezte magát! A vattaszájbetegségre én is gondoltam, már kapott rá gyógyszert, amit a kisállat kereskedésben ajánlottak. Szerintem jól tartom szegénykét, levegőztető, vízmelegítő...stb mind megvan számára, így nem értem mi lehet a gond.
2009. szept. 29. 07:50
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Hetente le kell cserélni a víz 20-30%-át azonos hőfokú klórtalanított vízre.Szárított és fagyasztott eleséget kapjon felváltva 1nap koplalás hetente.A talajról is fel kell szívni az ázalékot, a szűrőt mindig a leszívott akváriumvízben mosd ki és soha ne teljesen.Háromszor négyszer kinyomod és mehet vissza.Az akvárium tetejét takarni kell, hogy a levegő ne legyen hideg, mert megfázhat.Most cseréld le a víz felét és vásárolj gyógyszert,SERA Costapurt vagy TETRA Cohtralck Plus-t.Adagolás a gyógyszeren.A vizet tartsd 26 fok körül,lehetőleg ne nagyon ingadozzon.Az aksid elég a tartásához.Még visszanézek SN.
2009. szept. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A kisállat kereskedésben nekem a Neptun Parakill nevü cseppeket adták, hogy ez a megfelelő gyógyszer. Ez jó neki vagy vegyem meg amit ajánlottál.? Amúgy a vizet most cseréltem, antiklórt és a gyógyszert is beletettem. Az akvárium lefedésére nem gondoltam eddig, mihamarabb beszerzek valamilyen tetőt. Amúgy viselkedésében nem látszik, hogy valamilyen baja van, ugyan olyan virgonc és jó étvágyú. Köszönöm az eddigi válaszodat, és a továbbiakat is! Köszönöm.
2009. szept. 29. 20:18
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Jó a Parakill is ,de a fenti szerek hatékonyabbak.Nem rég, leírtam itt az oldalon a kezelést, olvasd el kérlek, ne keljen még egyszer leírnom.Most a 3-oldal alján van a kérdés,nézd meg hátrébb is, mert lehet, hogy időközben hátrébb került.Kérdés:( Hogyan kell alkalmazni a Tetra Contralck-ot darakór ellen?) Jelezz, ha megtaláltad.SN.
2009. szept. 30. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Elolvastam a tanácsodat és megfogadom. A gyógyszert ugyan úgy kisállat kereskedésben lehet beszerezni?
2009. szept. 30. 08:22
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Igen ott.Sok sikert.SN.
2009. szept. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!