Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tetra AlguMin algaölő használa...

Tetra AlguMin algaölő használatakor a halakat ki kell venni az akváriumból? Vagy nem lesz bajuk a halaknak?

Figyelt kérdés

2013. máj. 7. 19:05
 1/4 anonim válasza:
szerintem maradhatnak, én sosem vettem ki és semmi bajuk:)
2013. máj. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

Nem használnék ilyet az akváriumban több okból kifolyólag.

Az algásodásnak több oka lehet, elégtelen szűrés miatt ammónia többlet, kevés vagy túl sok fény, kevés vagy túl sok táp (tápfelesleg ami kedvez az algáknak) magas ph-érték, keményebb víz ami kedvezőtlen a növényeknek, a növények és az algák harcba vannak a tápanyagért ja jól fejlődnek a növények az algáknak kevés marad.


Az algaölő hatása, ami árt az algáknak az árthat a növényeknek is, algairtás során bomló algák lesznek ami megnöveli az ammónia szintet, amire harapnak az algák, így a kör bezárul több algád lehet mint előtte, és az ammónia többlet veszélyezteti a halaidat is.

2013. máj. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 YourDestiny ***** válasza:
Eleve nem lett volna szabad ilyet használni. Több kárt okoz, mint hasznot. A lényeget leírták előttem, az eredménye mégintenzívebb algásodás lehet, ezenkívül a növényeidnek se kedvez. Meg a halaknak se, egyrészt szintén a már említett ok miatt.
2013. máj. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat! Zöldalgám van, tehát sok a fény, már visszavettem. Ugyanakkor használok Szat Clear Watert, ami legutóbb is kristálytisztára alakította a vizet és elvileg a nitrátot stb is kiszűri.
2013. máj. 8. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!