Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kerti tavam van algát szeretné...

Kerti tavam van algát szeretnék írtani de az algaölő a vízmennyiségemhez 10 ezerbe kerül más megoldás?

Figyelt kérdés
2012. máj. 31. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Telepits uszo novenyeket, pl pistiat. Az arnyekol es elszivja a tapanyagokat az algak elol.
2012. máj. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hülyeség én is kínlódok az algával, a folyadékot már én is vettem ki is próbáltam nem hatott sőt én már rézgálicot is kevertem a vízbe, de az sem hatott.! Már egy pár éve mindig ki takarítom a tavamat, leszívom belőle a vizet, oldalát lesikálom növényeket átültetem átrendezem, HA KELL! Ez Kb: 2 napomba telik segítséggel, a halak 100-200literes hordókban vannak, levegőztetést biztosítok nekik egy sem halt meg még sosem ..! Azóta nincs annyi alga a vízben .!
2012. máj. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

takard le egy lappal hogy ne jusson be fény, vagy vegyél egy UV-C csövet

[link]

2012. máj. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Helló!


Vegyszereket messziről kerüld el. Csinálj vagy vegyél egy szűrőt. (Erről ha kell privátban küldök képet meg segítek.) Ezután elmész kirándulni és viszel magaddal gumicsizmát, kapát, ásót és szedsz ezernyi féle növényt amennyit találsz és ami vízben megél. Nekem a keskenylevelű gyékény vált be. Haza viszed mindet gyökerét lemosod teljesen tisztára. Fogsz egy cserepet kifúrkálod utána raksz bele kavicsot aztán a növényt utána megint kavics. Ebből csinálsz 20-30db attól függ mekkora a tavad. Ezután vársz kb 10-20 napot és kristálytiszta lesz a vized. Nekem kb 100cm mély és teljesen látom az alját. Úgy hogy egy héttel ezelőtt 10cm volt a látótávolság. Sok sikert!

2012. máj. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!