Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A vitorláshal mennyire veszély...

Tamás42 kérdése:

A vitorláshal mennyire veszélyes a csigákra nézve?

Figyelt kérdés

A napokban hirtelen felindulásból vettem egy pár vitorláshalat. Elég nagy akváriumom van, szóval elférnek. Ma vettem azonban észre, hogy stírölik a csigákat...

Utánuk olvastam picit jobban és láttam, hogy a természetben gerinctelenekkel is táplálkoznak.

Tudom, utána kellett volna olvasnom előbb, de az boltos bácsi is mondhatta volna. (Persze, nem Őt hibáztatom)

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha minden nap kapnak tubifexet, vagy szúnyoglárvát, akkor letesznek-e a csigacsipkedésről, vagy mindenképp ki kell vennem őket?



2013. máj. 8. 22:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hány literes az a nagy akvárium?

A gerinctelent általában pl. a garnélákra szokták érteni, nem a csigákra, kagylóra.

2013. máj. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bevallom, pontosan nem tudom... úgy 120-150 liter között lehet.
2013. máj. 8. 23:11
 3/11 A kérdező kommentje:
Most megnéztem a vitorláshalas kérdéseket és teljesen "beparáztam" a többi hal miatt... Nekem molly-im, platty-im, neonjaim, guppy-im is vannak... Rájuk nézve veszélyesek lehetnek? Jajj, de hülye vagyok, hogy nem néztem utána a vásárlás előtt. Bár eddig még csak a csigákat nézegetik...
2013. máj. 8. 23:14
 4/11 anonim ***** válasza:
Hááát... So-so. Na de szerintem nem fogja megenni a csigákat.
2013. máj. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát nagyobb korában befalhatja a neont, ha olyan kedve lesz.
2013. máj. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Még picik. Az a baj, hogy van egy másik akváriumom, ami elég pici, csak a beteg halak számára tartom fenn. Gondoltam rá, hogy átrakom oda őket, de ahogy láttam, elég nagy a helyigényük, szóval csak reményedem. Megpróbálok keresni valakit, aki be tudja fogadni őket, mert kínozni semmiképp sem akarom őket.
2013. máj. 8. 23:18
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem kell átrakni őket, nem fogják bántani a csigákat. Amúgy is, ha "megtámadnák" őket, akkor szépen behúzódnak a házukba. Elvégre azért van nekik. Azt, hogy gerinctelenekkel is táplálkoznak inkább úgy képzeld el, hogy bolharákokat, szúnyoglárvákat, rovarokat, lisztkukacot ilyesmit is esznek. A polip vagy a folyami rák is gerinctelen, mégse a vitorláshalak táplálékai. :) Ha konkrétan olyat tapasztalsz, hogy megakarják őket enni akkor inkább a csigákat tedd át a másik akváriumba szerintem.
2013. máj. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi nektek! Nyugodtan fekszem le ma este! :)

A csigák annnnyian vannak, hogy képtelen lennék kiszedegetni őket :)

2013. máj. 8. 23:39
 9/11 Pusisz ***** válasza:
Társas akiban ha a vitorlás együtt nő fel más halakkal, akkor nem bántja őket, (nem jellemző). A pici neonhal kifejlett vitorlásnak szimplán kaja. Ne parázz, ha megnőttek, számolgasd az apró halat.
2013. máj. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem fogja bántani a neonokat. De ha ugyanolyan méretű de számukra ismeretlen színű halat pakolsz be ha már megnőttek, akkor azokat meg fogják enni. 120-150 Liter elég kevés nekik. :( De sokkal jobb mint a 45
2013. máj. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!